bis-mla

Novi poraz Mladosti, Bistra bolja 3:0

DONJA BISTRA – Nogometaši petrinjske Mladosti odigrali su odgođenu utakmicu 4. kola Treće hrvatske nogometne lige – Središte na gostovanju kod momčadi Bistre od koje su poraženi 3:0.

Domaći su bolje otvorili utakmicu i poentirali već u 7. minuti kada se Hanžek našao iza obrane Petrinjaca i matirao vratara Đurđeka koji je pokušao rukom zaustaviti loptu, ali bila je prejaka i završila je u mreži iza njegovih leđa. Novu prigodu domaći su stvorili i u 18. minuti kada se na rubu kaznenog prostora Šturlan izborio za loptu pokraj Crnojevića, međutim nakon njegovog udarca završila je na desnoj vratnici vratara Đurđeka. U 24. minuti pokušao je i Rašić iz slobodnog udarca s 18 metara, ali lopta je prohujala tik uz lijevu vratnicu izvan igrališta. Nakon toga Petrinjci su pokušali učiniti nešto više u 32. minuti i to iz nekoliko pokušaja u gužvi u sredini kaznenog prostora gdje je lopta pogodila jednog domaćeg igrača u ruku što za suca Fotiveca nije bilo dovoljno za najstrožu kaznu, kao niti prekršaj u 16-ercu na Abramoviću u 43. minuti, te se na odmor otišlo minimalnom prednosti domaćina.

Početak drugog dijela, u 47. minuti, donio je odmah promjenu rezultata kada je po lijevoj strani Grozdek izveo solo dionicu i iza gostujuće obrane uposlio Šturlana kojem „oči u oči“ nije bilo reško matirati vratara Đurđeka. Ubrzo nakon toga, u 53. minuti, domaći su došli i do trećeg pogotka kada se Šturlan probio po lijevoj strani i na suprotnoj pronašao natrčalog Matosa koji je u padu pospremio loptu u mrežu. Samo pet minuta kasnije Šturlan je ponovo bio u sličnoj prigodi, ali ovaj puta vratar Đurđek je padom u noge spriječio najgore. U samom finišu, u 78. minuti, Petrinjci su stigli do ozbiljnije prigode kada je Al Tharwan izveo slobodni udarac s lijeve strane i u sredini kaznenog prostora pronašao Marovića čiji je, na baš jaki udarac, po sredini vrata, domaći vratar Rihtar zaustavio ispred crte. U 82. minuti domaći su izveli još jednu akciju po lijevoj strani kada je, na 20-ak metara, Grabušić pronašao Brezeca koji je reagirao na loptu iz prve i koja je u luku završila preko vratnice na gornjem dijelu mreže.

Osim ove odigrana je i odgođena utakmica iz 2. kola u kojoj je HAŠK 1903 na gostovanju kod momčadi Vrbovca bio bolji s 1:0.

Trenutni poredak je: 1. KURILOVEC 16, 2. TRNJE 13, 3. JARUN 12, 4. PONIKVE 11, 5. DUGO SELO 10, 6. GAJ MAČE (-1) 9, 7. HAŠK 1903 9, 8. MAKSIMIR (-1) 8, 9. BISTRA 8, 10. VRAPČE 7, 11. LUČKO 7, 12. SEGESTA 7, 13. MLADOST 6, 14. ŠPANSKO 6, 15. ZAGOREC 6, 16. TREŠNJEVKA 5 (-1), 17. VRBOVEC (-2) 3, 18. KARLOVAC 1919 0 bodova.

U idućem, 7. kolu, u subotu, 26. rujna, od 16 sati, na Gradskom stadionu (bez gledatelja), nogometaši petrinjske Mladosti ugostit će momčad sisačke Segeste.