čs-po

Novih „pola tuceta“ Češkog Sela

PETRINJA – Nogometaši Češkog Sela, u 18. kolu Druge županijske nogometne lige – Sisak, ugostili su momčad Posavine iz Prelošćice od koje su bili bolji 6:2.

Domaći su priprijetili već u 5. minuti kada je Blažević došao do lopte u sredini kaznenog prostora, a nakon njegovog udarca gostujući vratar Balašković nogom je uspio spriječiti ulazak lopti u mrežu, ali u 12. minuti bio je nemoćan nakon solo dionice Prepeleca kroz šesnaesterac, dok je isti igrač, tri minute kasnije, bio asistent iz udarca iz kuta s lijeve strane pred gostujuća vrata gdje ju je dočekao Rajić i skrenuo u mrežu. Nakon toga uzvratili su i gosti u 16. minuti kada je domaći vratar Fetić osujetio pokušaj Kukurića s desetak metara, a isto tako bio je uspješan i u 26. minuti kada je Krznarević izveo precizan slobodni udarac s 25 metara pod samu vratnicu gdje ju je Fetić uspio neutralizirati. Ipak, u 30. minuti uspjeli su i poentirati kada je najprije Boltužić izveo udarac iz kuta s lijeve strane, nakon čega je lopta izbačena na rub šesnaesterca odakle ju je Šajnić poslao u Fetićev donji lijevi kut. U 36. minuti uslijedio je i novi domaći pogodak ponovo u režiji Prepeleca koji je pobjegao po lijevoj strani, zaobišao i vratara Balaškovića i gostujuća mreža se još jednom zatresla, a isto tako i na suprotnoj strani u 44. minuti kada je Šakanovića u kaznenom prostoru lopta pogodila u ruku nakon čega je Krznarević bio uspješan s „kreča“.

Drugi dio, već na startu, nakon nekoliko sekundi donio je novu promjenu rezultata i nastavljena je golijada Prepeleca koju je „podebljao“ i u 55. minuti kada se našao sam iza gostujuće obrane, a zaključio u 80. minuti iz kaznenog udarca kada je prethodno Matić odradio solo dionicu po lijevoj strani do kaznenog prostora gdje ga je nepropisno zaustavio Matija Gajdek.

U istom natjecanju nogometaši Sloge iz Hrastovice gostovali su kod momčadi Mladosti u Gredi gdje su odigrali bez pobjednika 3:3, a strijelci za Hrastovčane bili su Vule, Lovrić i Marić.

U slijedećem, 19. kolu, u nedjelju, 16.05.2021, od 17.30 sati, nogometaši Češkog Sela gostovat će u Gredi Sunjskoj kod momčadi Sunjski, dok će igrači Sloge iz Hrastovice biti domaćini momčadi AŠK-a iz Starog Pračna.