petrinia0706gore

Odličan nastup petrinjskih plesača na turnirima u Makarskoj i Splitu

MAKARSKA/SPLIT/PETRINJA – Proteklog vikenda petrinjski plesači, članovi Sportskog plesnog kluba Petrinia, sudjelovali su na dva bodovna turnira, u Makarskoj i u Splitu. Ovom prigodom svoje snage odmjerili su najmlađi petrinjski plesači.

Na turniru u Makarskoj sportski plesni par Benjamin Đuras – Ela Herceg u starosnoj kategoriji „osnovci“, a u kvalitativnoj „D1“ kategoriji, osvojili su 4. mjesto u latinsko-američkim plesovima, dok su se u standardnim plesovima okitili brončanom medaljom. Još uspješniji nastup imali su drugi dan u Splitu, gdje su osvojili 1. mjesto u latinsko-američkim plesovima i ponijeli zlatnu medalju, dok su u standardnim plesovima osvojili drugo mjesto i srebrnu medalju.

U višoj „D3“ kategoriji,  a također u starosnoj kategoriji „osnovci“,  oba dana natjecali su se i sportski plesni par Toma Svoboda – Lara Matijević, koji su u Makarskoj svojim odličnim nastupom osvojili 5. mjesto u latinsko-američkim plesovima i 4. mjesto u standardnim plesovima. Jaka konkurencija pratila ih je i drugog dana, na turniru u Splitu, gdje su izborili izvrsna 5. mjesta u obje discipline.

„Čestitke mladim petrinjskim plesačima, a Tomi i Lari držimo sretnice za nadolazeći vikend kada će u Osijeku, zajedno s najboljim sportskim plesačima Hrvatske, odmjeriti snage i na Prvenstvu RH u kombinaciji, najtežoj disciplini“, ističu iz Sportskog plesnog kluba Petrinia.