luč-mla

Peti poraz Mladosti, ovaj puta slavilo je Lučko

LUČKO – U nastavku natjecanja, u 8. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, nogometaši petrinjske Mladosti gostovali su u Lučkom kod istoimenih domaćina od kojih su poraženi 2:0.

Bez sedam igrača (Lihić, Lovrić, Cerjak, Korečić, Kovačić, Baniček, Abramović) zbog ozljeda i kartona, preostali Mladostaši hrabro su odradili utakmicu, a prvi su priprijetili već u 2. minuti kada je Crnojević s desne strane ubacio loptu pred domaća vrata gdje je za nekoliko sekundi i centimetara vratar Koprić bio brži od glave Dumbovića. Domaći su uzvratili u 5. minuti dobrim udarcem Meseca s 18 metara, ali vratar Đurđek je uspješno loptu ukrotio. Novu prigodu Petrinjci su stvorili i u 11. minuti kada je Žužić s rubne crte pronašao Al Tharwana pred domaćim vratima koji je pucao iz okreta, ali lopta se odbila od bloka. Nakon toga i domaći su pokušali učiniti nešto više, a prvi pokušaj je imao Varga u 17. minuti iz slobodnog udarca s 25 metara, ali vratar Đurđek je izbacio loptu izvan 16-erca, dok je u 23. minuti Vajdovčić ubacio loptu s desne strane u sredinu kaznenog prostora gdje je natrčao Miklić, a vratar Đurđek mu je ušao u šut i odbio loptu do Meseca koji je iz idealne prilike prebacio loptu preko vrata. Ipak, domaći su prvi puta poentirali u 35. minuti kada je u gužvi ispred gostujućih vrata lopta došla u visinu točke za kazneni udarac do Miklića koji je, okrenut leđima, škaricama zakucao loptu u gornji desni kut vratara Đurđeka.

U drugom dijelu, u 52. minuti, dobru prigodu imali su domaći kada je Varga izveo udarac iz kuta s lijeve strane, a Međimorec dobro skočio i poslao loptu iznad same vratnice na gornji dio mreže. Samo minutu kasnije Miklić se ponovo upisao u strijelce čemu je prethodio oštar udarac Tarlea s dvadesetak metara, potom odbijena lopta Đurđeka do domaćeg napadača i mreža se ponovo zatresla. U 66. minuti s domaće strane još jednom je iz daljine pokušao Varga kada je pucao u trku s 25 metara, a vratar Đurđek izbacio loptu ispod vratnice. Petrinjci su također pokušali uzvratiti iz prekida i daljine, odnosno u 70. minuti slobodni udarac s 25 metara izveo je Al Tharwan, a isto to, s gotovo istog mjesta, pet minuta kasnije učinio je i Šaranić, ali oba puta domaći vratar Koprić ukrotio je loptu u svom lijevom kutu. Na samom kraju, u 90. minuti, domaći su izveli brzu akciju kada je po desnoj strani pobjegao Vlizlo, ali vratar Đurđek je na vrijeme presjekao akciju i spriječio dolazak lopte do domaćih napadača.

BISTRA – ZAGOREC 0:1

Trenutni poredak je: 1. KURILOVEC 20, 2. PONIKVE 17, 3. TRNJE 17, 4. DUGO SELO 16, 5. JARUN 15, 6. ZAGOREC 12, 7. BISTRA 11, 8. MAKSIMIR 11, 9. SEGESTA 11, 10. GAJ MAČE 10,        11. LUČKO 10, 12. HAŠK 1903 10, 13. TREŠNJEVKA 9 (-1), 14. MLADOST 7, 15. VRAPČE 7, 16. ŠPANSKO 7, 17. KARLOVAC 1919 3, 18. VRBOVEC (-1) 3 boda.

U slijedećem, 9. kolu, u srijedu, 07.10.20., od 15.45 sati, nogometaši petrinjske Mladosti, na Gradskom stadionu, bit će domaćini momčadi Dugog Sela.