ml-hd

Pobjeda Mladosti protiv drugoligaša Hrvatskog dragovoljca

PETRINJA – U nastavku pripremnog razdoblja, poslije pauze zbog koronakrize, nogometaši petrinjske Mladosti odigrali su drugu prijateljsku utakmicu protiv drugoligaške momčadi Hrvatskog dragovoljca iz Zagreba od koje su bili bolji 3:2.

Prvo uzbuđenje dogodilo se već u 3. minuti kada je Krajinović za goste izveo slobodni udarac s 20-ak metara, ali bio je za malo neprecizan i lopta je završila uz lijevu vratnicu domaćeg vratara Đurđeka, a odmah u slijedećoj minuti bilo je uzbudljivo i pred gostujućim vratima kada je Abramović s lijeve strane na suprotnoj pronašao Mihaljevića nakon čijeg je udarca Valentić izbacio loptu s crte u polje. Ipak, u 8. minuti Petrinjci su prvi puta poentirali kada se Dumbović našao sam iza gostujuće obrane na rubu kaznenog prostora s desne strane i naciljao suprotni kut vratara Šubarića. U samom finišu prvog dijela uslijedila su još dva pogotka kada su gosti, u 41. minuti, najprije poravnali kada se Seth probio po lijevoj strani i na suprotnoj, u sredini kaznenog prostora, pronašao Ilića koji je matirao vratara Đurđeka, a u 45. minuti domaći su došli do nove prednosti kada je Lovrić pronašao „pukotinu“ u gostujućoj obrani i na rubu 16-erca utrčalog Dumbovića koji je ponovo bio precizan i po drugi puta je poslao loptu u mrežu iza vratara Šubarića.

U drugom dijelu oba trenera, Zoran Buinac i Boris Perković, dali su prigodu i ostalim igračima iz kadra, a u 50. minuti Petrinjci su bili blizu pogotku u akciji Abramovića po lijevoj strani nakon čega je uslijedio ubačaj pred gostujuća vrata gdje je loptu dočekao Đusi i onda na crti pogodio u leđa vratara Šubarića koji je i na taj način sačuvao svoju mrežu. Kada nisu uspjeli tada Mladostaši su prednost povećali u 79. minuti iz kaznenog udarca preko Hrnčevića kada je prethodno jedan od gostujućih igrača igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a konačni rezultat postavio je Habib u 81. minuti preciznim udarcem pod vratnicu s 18 metara.

Google Photos Refresh Token invalid. Please authenticate from Photonic → Authentication.