ml-ha-n

Pobjedom protiv HAŠK-a 1903 Mladost se oprostila od domaćih navijača

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 33. kolu Treće nogometne lige – Centar, ugostili su momčad HAŠK-a 1903 iz Zagreba od koje su bili bolji 3:2.

Već u prvoj minuti domaći su priprijetili kada je Vranić s lijeve strane, iz auta, ubacio loptu Lovriću koji je s ruba kaznenog prostora pucao iz okreta, ali ravno u ruke gostujućeg vratara Rendulića, a gosti su odmah uzvratili u slijedećoj minuti kada su pred domaćim vratima bili Baturina, kojem je vratar Gugec neutralizirao pokušaj, a odbijenu loptu Bačkov je samo poslao izvan igrališta. Dvije minute kasnije Lovrić je za domaće izveo slobodni udarac s 25 metara i na petercu pronašao Marović koji je glavom poslao loptu tik uz vratnicu i onda su u 7. minuti ipak poentirali kada je Perić s lijeve strane ubacio loptu pred gostujuća vrata gdje su u borbi za nju bili Miočinović i Doljanin kojeg je pogodila u ruku i sudac Kokot pokazao je na bijelu točku s koje je Lovrić bio precizan. Novi pokušaj domaći su imali i u 10. minuti kada je Dolovčak s desne strane, s ruba šesnaesteca, ciljao suprotni kut, ali lopta je prohujala tik uz samu vratnicu. Nakon toga gosti su pokušali u 16. minuti iz slobodnog udarca s 25 metara kada je pucao Salopek, a vratar Gugec ukrotio loptu na crti i onda su u 22. minuti došli do pogotka kada je Baturina s lijeve strane ubacio loptu na suprotnu vratnicu gdje je najviši u skoku bio Vujičić i smjestio je u sami donji desni kut. U 36. minuti Jurilj i Vujičić su za goste odigrali dupli pas unutar kaznenog prostora, ali lopta je potom prohujala za malo iznad vratnice, a onda je još jednom za domaće pokušao Lovrić, u 39. minuti, iz slobodnog udarca, međutim vratar Rendulić je uspio loptu ukrotiti.

Na početku drugog dijela, u 50. minuti, domaći su izveli brzu akciju na desnoj strani kada su dupli pas odigrali Perić i Lovrić koji je na suprotnom petercu pronašao Baničeka, ali lopta je završila u naručju vratara Rendulića i onda su u slijedećoj minuti poentirali gosti kada je Baturina s desne strane ubacio loptu pred domaća vrata gdje ju je u padu Jurilj skrenuo u mrežu. U 62. minuti Šipuš je dugom loptom pronašao Perića iza gostujuće obrane na desnoj strani nakon čijeg je udarca Rendulić krajnjim naporom izbacio loptu iz svog donjeg lijevog kuta, a gostujući čuvar mreže također je odlično reagirao i tri minute kasnije nakon Lovrićevog udarca iz kuta i skoka Vranića koji je bio najviši u sredini kaznenog prostora i onda su minutu kasnije domaći došli do poravnanja, ponovo nakon Lovrićevog udarca iz kuta s lijeve strane kada je lopta izbačena na 18 metara gdje ju je dočekao Miočinović i smjestio u gornji lijevi kut gostujućih vrata. U samom finišu, u 87. minuti, Šipuš je još jednom pokušao za domaće s ruba šesnaesterca, ali vratar Rendulić ponovo je uspio izbaciti loptu iz svog donjeg desnog kuta i onda su u drugoj minuti sudačke nadoknade domaći došli do „cijelog plijena“ nakon još jednog slobodnog udarca Lovrića s 25 metara kada je lopta došla do Čajanija na lijevoj strani peterca koji je odmah odigrao povratnu loptu na koju je natrčao Miočinović i zakucao je pod vratnicu.

TONDACH – TREŠNJEVKA 4:2

Trenutni poredak je: 1. SEGESTA 74, 2. GAJ MAČE 64, 3. LUČKO 58, 4. VRAPČE 57, 5. PONIKVE 51, 6. MAKSIMIR 50, 7. ZAGOREC 49, 8. LUKAQVEC 48, 9. DINAMO 45, 10. SAMOBOR 44, 11. TREŠNJEVKA 44, 12. KURILOVEC 44, 13. HAŠK 1903 43, 14. MLADOST 40, 15. BISTRA 38, 16. ZELINA 26, 17. SAVA STRMEC 26, 18. TONDACH 26 bodova.

U slijedećem, posljednjem, 34. kolu, u subotu, 01.06.2024., od 18 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će u Zagrebu kod momčadi Trešnjevke.

Krađa novca iz kuće

MALA GORICA – U mjestu Mala Gorica, jučer, 13.lipnja nepoznati je počinitelj iz otključane kuće