ml-ds

Protiv Mladosti slavilo i Dugo Selo

PETRINJA – U odgođenoj utakmici 9. kola Treće hrvatske nogometne lige – Središte nogometaši petrinjske Mladosti ugostili su momčad Dugog Sela od koje su poraženi 2:1.

Domaći su prvi priprijetili u 14. minuti u smislenoj akciji u kojoj su sudjelovali Lihić, Abramović, Dumbović i u konačnici Špišić kada je, s 18 metara, uputio loptu tik iznad vrata. U 19. minuti Špišić je, sa sredine terena, bio asistent Abramoviću na desnoj strani iza gostujuće obrane, ali domaći igrač pogodio je samo gostujućeg vratara Bilića. Novu dobru prigodu domaći su propustili i u 26. minuti kada je Lihić iza gostujuće obrane pronašao usamljenog Al Tharwana čiji je udarac vratar Bilić uspio odbiti, a u nastavku odbijanaca pred njegovim vratima lopta je došla do Lončarevića, te u konačnici samo do udarca iz kuta. Gosti su ozbiljnije zaprijetili u 28. minuti preko Puretića nakon čijeg je udarca s 20 metara vratar Đurđek uspio loptu odbiti, a potom Kovačić izbaciti izvan igrališta. Nakon toga, u 31. minuti gosti su ponovo bili u dobroj prigodi kada je Slunjski ubacio loptu iz kuta s lijeve strane na suprotnu vratnicu gdje ju je glavom na „petercu“ dočekao Dominik Drmić, ali naciljao je samo vanjski dio mreže. Ipak, u 35. minuti, gosti su poentirali kada je Sunjski pobjegao u kontri i pospremio loptu u mrežu pokraj vratara Đurđeka koji mu je krenuo u susret, a četiri minute kasnije još jednu dobru prigodu propustili su domaći kada je Lihić s 18 metara izveo slobodni udarac, vratar Bilić loptu odbio do Lončarevića koji je s desetak metara prebacio vrata. Nakon toga konačno su poentirali i domaći, u 41. minuti, kada je Špišić uputio upotrebljivu loptu na desnu stranu prema Abramoviću koji je pucao u trku i prebacio vratara Bilića kojem je lopta preko ruke završila u mreži iza njegovih leđa. Do kraja drugog dijela još je bilo uzbuđenja s jedne i druge strane i to u 43. minuti u akciji Dumbovića, Al Tharwana i Lončarevića nakon čijeg je udarca s 12-13 metara lopta „liznula“ gornju vratnicu, dok se u 44. minuti Abramović našao sam pred gostujućim vratima, spetljao i prigoda je propala, dok se u posljednjoj minuti gostujući igrač Dominik Drmić, u sredini kaznenog prostora, odlučio na udarac iz okreta, ali vratar Đurđek je uspio loptu odbiti.

U drugom dijelu gosti su čuvali stečeni bod, a domaći bezuspješno pokušavali uhvatiti i više. Najbliži tome bili su u 64. minuti nakon Špišićevog slobodnog udarca i pronalaženja Lihića na desnoj strani koji je na „petercu“ gađao Lončarevića, međutim lopta je pogodila samo vratnicu. Lihić je pokušao i iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora u 67. minuti, ali vratar Bilić je uspio izbaciti loptu iz svoga donjeg desnog kuta. U samom finišu, u 89. minuti, gosti su došli i do cijelog plijena preko Puretića koji je, nakon udarca iz kuta s lijeve strane, odlično utrčao pred vrata i glavom matirao Đurđeka. U drugoj minuti sudačke nadoknade Sunjski je mogao i „podebljati“ rezultat kada je pobjegao po desnoj strani, ali vratar Đurđek je i ovaj puta uspio loptu odbiti.