čs-zb

Prva pobjeda Češkog Sela u novom prvenstvu 2.ŽNL-Sisak

PETRINJA – Nogometaši Češkog Sela, nakon što su u 1. kolu bili slobodni, u 2. kolu Druge županijske nogometne lige – Sisak, ugostili su momčad Zelenog brijega iz Siska od koje su bili bolji 4:2.

Domaći su već na početku susreta brzopotezno došli do prednosti i to u 7. minuti kada je Ivušić odlično uposlio Jukića na lijevoj strani, a ovaj odmah pronašao natrčalog Marića na petercu i mreža se zatresla. Ubrzo nakon toga, u 9. minuti, Jukić se izborio za loptu pred gostujućim vratima i ponovo asistirao, ovaj puta Rajiću i već je bilo 2:0. Isti igrač još jednom je bio asistent u 32. minuti, također s lijeve strane kao i u prvom slučaju, a i realizator je bio isti za uvjerljivih 3:0 na poluvremenu.

Drugi dio nije baš dobro počeo za domaće jer je u 48. minuti Đurić „ukrao“ loptu domaćem vrataru Fetiću na rubu kaznenog prostora i poentirao za smanjenje rezultata. Nakon toga, u dva navrata, u 51. i 55. minuti, istaknuo se i gostujući vratar Špica i to u prvoj situaciji kada je „oči u oči“ ukrotio udarac Rajića, dok je u drugom slučaju izbacio loptu ispod same vratnice nakon slobodnog udarca Jukića. Ipak, gostujući čuvar mreže bio je još jednom nemoćan u 61. minuti kada je Sučević s ruba kaznenog prostora naciljao vratnicu, a na odbijenu loptu natrčao Marić za svoj treći pogodak. Na kraju, u samom finišu susreta zbila su se uzbuđenja, na jednoj i drugoj strani, koja su na različite načine dovele do konačnog rezultata jer su najprije domaći imali prigodu iz kaznenog udarca nakon što je nepropisno zaustavljen Jukić u prodoru, a vratar Špica obranio udarac Franje Tokića s „kreča“, dok je na suprotnoj strani za goste uspješno poentirao Brkić za konačnih 4:2.

Također, u istom natjecanju nogometaši Sloge iz Hrastovice bili su domaćini momčadi Posavine iz Preloščice od koje su poraženi 3:0.