mla-špa

Prva pobjeda Mladosti u novom prvenstvu 3. HNL-Središte

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 3. kolu, 3. HNL – Središte, ugostili su momčad Špansko od koje su bili bolji 3:0.

Petrinjci su od samog početka kontrolirali utakmicu što je na kraju rezultiralo uvjerljivom pobjedom, a počelo je u 16. minuti kada je Radošević izveo udarac iz kuta s desne strane pred sama gostujuća vrata gdje je prvi pokušao Dumbović, ali gostujući vratar Šimičić je loptu odbio na koju je natrčao Cerjak i pospremio u mrežu. Nakon istog protoka vremena poentirao je i Dumbović, u 32. minuti, kada ga je odlično uposlio Al Tharwan iza gostujuće na rubu 16-erca i uslijedio je precizan udarac u donji desni kut vratara Šimičića. Ubrzo nakon toga, u 34. i 39. minuti, gosti su pokušali nešto napraviti iz daljine, odnosno u trku s 25 metara najprije je pucao Pavlic, a potom Jazvić, međutim u prvom pokušaju vratar Đurđek je efektno izbacio loptu izvan igrališta, dok je u drugom prohujala tik uz vratnicu.

Ipak, najbolju prigodu gosti su imali u 73. minuti kada je Brnić uspio pobjeći po lijevoj strani, ali u konačnici zaustavio ga je vratar Đurđek padom u noge i lopta je ostala u njegovom posjedu. U samom finišu, u 82. minuti, domaći su i treći puta poentirali u brzoj akciji koju je započeo Korečić izbacivši iza kompletne gostujuće obrane Lovrića kojeg je pratio Lončarević i za vratara Šimičića više nije bilo spasa. Tri minute kasnije gosti su mogli i ublažiti poraz kada je Gale s lijeve strane ubacio loptu na 3-4 metra pred domaća vrata gdje ju je dočekao Skansi i glavom skrenuo u ruke vratara Đurđeka.