Izbornik
slo-din

Prva pobjeda Sloge u novom prvenstvu

HRASTOVICA – Nogometaši Sloge iz Hrastovice, u 3. kolu Druge županijske nogometne lige – Sisak, ugostili su momčad Dinama iz Odre Sisačke od koje su bili bolji 3:1.

Nakon početnog ispitivanja i nepreciznih pokušaja s jedne i druge strane prvi su ozbiljnije priprijetili domaći kada je Petrović odlično pucao s 25 metara, ali gostujući vratar Tolušić je uspio loptu ukrotiti. U 31. minuti zbilo se dosta uzbuđenja pred domaćim vratima kada je lopta Marića pogodila u ruku, a sudac Gulan pokazao na bijelu točku. Prvi izvođač bio je Jergović čiji je udarac domaći vratar Dumbović obranio, ali zbog nepravilnog kretanja, prema ocjeni pomoćnog suca Begića, udarac je ponovljen, a ovoga puta izvođač je bio vratar Tolušić, međutim naciljao je samo vratnicu od koje se lopta odbila izvan igrališta. Novu prigodu gosti su imali i u 37. minuti kada se Jergović odlučio na udarac s ruba kaznenog prostora, ali vratar Dumbović je na crti nogom spriječio ulazak lopti u mrežu. Nakon toga mreža se zatresla na suprotnoj strani, u 40. minuti, u solo dionici Petrovića po lijevoj strani.

Na početku drugog dijela, u 56. minuti, Petrović je još jednom bio strijelac kada je s(p)retno „ukrao“ loptu vrataru Tolušiću u kaznenom prostoru i uspješno poentirao. Ubrzo nakon toga, u 60. minuti, Bencek je za goste naciljao vratnicu, a dobru prigodu gosti su propustili i u 85. minuti kada je Ranogajec s lijeve strane na „petercu“ odlično pronašao usamljenog Jergovića nakon čijeg je udarca glavom lopta preletjela vratnicu. Sam finiš, odnosno posljednja minuta i sudačka nadoknada donijeli su nova uzbuđenja na jednoj i drugoj strani. Najprije je Petrović pobjegao gostujućoj obrani, zaobišao i Tolušića što je bilo dovoljno za hat-trick domaćeg napadača, a onda je u domaćem kaznenom prostoru oboren Jergović što je bio novi kazneni udarac za goste koji je Hrnčević ovaj puta pretvorio u pogodak.