Share on facebook
Share on twitter
pe-ri

Rijeka „potopila“ Petrinjčicu

POPOVAČA – Nogometaši Petrinjčice, u 4. kolu Druge hrvatske malonogometne lige – Zapad, ugostili su momčad Rijeke od koje su poraženi 7:0.

Gosti su u prvu prednost došli u 8. minuti kada su na desetak metara dupli pas odigrali Leoni i Cianci koji je odmjerenim udarcem uspio svladati vratara Pezića, a onda su u 11. i 12. minuti uslijedile brze domaće kontre preko Gršića i Rimca, ali oba puta gostujući vratar Ćus uspio  je blokirati njihove udarce i onda su u 13. minuti gosti došli do slobodnog udarca na deset metara kojeg je kratko izveo Štanfel do Jasprice koji nije propustio poentirati. Nakon toga ponovo su uslijedile dvije domaće prigode, najprije je u 16. minuti Smakiqi izveo udarac iz kuta u sredinu prema Lovriću koji je opalio kao iz topa, ali vratar Ćus je iščupao loptu iz svoga gornjeg desnog kuta, dok je u 18. minuti Gršić s desetak metara uzdrmao vratnicu i onda je minutu kasnije Štenfel iskoristio nesporazum u domaćoj obrani i povećao prednost gostiju na 3:0, što je bio i konačni rezultat prve dionice.

Na početku drugog dijela, u 21. minuti, Gršić se sjurio uz crtu po desnoj strani, ali i ovoga puta posljednja prepreka ostala mu je vratnica i onda, kao po nepisanom pravilu, gosti su došli do novog pogotka kada je Leoni povukao kontru po desnoj strani i na suprotnoj pronašao Štanfela koji nije propustio matirati vratara Sekulića. U 29. minuti uslijedio je još jedan pokušaj Lovrića iz trka, ali ovaj puta gostujući čuvar mreže nogom je uspio izbaciti loptu iz svoga donjeg lijevog kuta, dok se na suprotnoj strani, u 31. minuti, Kurolt našao sam ispred vratara Sekulića koji je uspio blokirati  njegov pokušaj. Ipak, u 33. minuti gosti su još jednom uspjeli poentirati kada je Leoni pucao, a vratar Sekulić odbio loptu do usamljenog Štanfela koji je povećao gostujuću prednost na 5:0. Da baš uvijek ne vrijedi uzrečica „treća sreća“ potvrdilo se u 34. minuti jer je i ovoga puta Gršić odlično pucao iz trka i nije teško zaključiti kako se u konačnici samo zatresla vratnica, ali se samo nekoliko sekundi kasnije ponovo zatresla petrinjska mreža kada se Leoni probio po desnoj strani i precizno naciljao donji desni kut vratara Sekulića, a minutu kasnije Pejnović je iz kontre postavio konačni rezultat koji su do kraja još mogli „podebljati“ u 37. minuti Štanfel kada se našao sam na sedam metara ispred vratara Sekulića koji je njegov pokušaj neutralizirao, te u 39. minuti kada je Kuroltov pokušaj i s njihove strane zaustavila vratnica.