pet-var

Rukometaši Petrinje uvjerljivo startali u drugi dio prvenstva

PETRINJA – Rukometaši Petrinje, na početku drugog dijela prvenstva, u 14. kolu 2. HRL – Sjever, ugostili su drugu momčad Varaždina 1930 od koje su bili bolji 45:24.

Samo poravnanje, 1:1 u prvoj minuti susreta, bio je jedini donekle aktivan rezultat Varaždinaca u ovom ogledu, jer sve ostalo bilo je na strani Petrinjaca koji su doslovno iz minute u minutu stvarali prednost za konačnu uvjerljivu pobjedu kojom su na najbolji mogući način uzvratili za poraz (27:25) u prvom kolu, na startu prvenstva.

Domaći trener Vuić dao je prigodu cijelom raspoloživom kadru i svi su se upisali u listu strijelaca među kojima je, svojim efektnim pogocima, prednjačio Karlo Rosspacher koji je devet puta zatresao mrežu gostujućeg vratara Mišaka, a pratili su ga već uobičajeno Dorian Pijalović i Antonio Čunčić s po šest pogodaka.

Kod gostiju je bila sasvim druga slika jer drugi strijelac susreta Vito Kosec, sa sedam pogodaka, nije imao dovoljno dobru pratnju suigrača za učiniti nešto više, ali može ih opravdati činjenica da su se iskusnijim i razigranim domaćinima suprotstavili gotovo golobradi mladići koji će potrebno iskustvo stjecati kroz utakmice koje su pred njima.