slo-mes-n

Sisački Metalac slavio u Šodergrabi

HRASTOVICA – Nogometaši Sloge iz Hrastovice, u 22. kolu Prve županijske nogometne lige sisačko-moslavačke, ugostili su momčad sisačkog Metalca od koje su poraženi 4:0.

Prvi pokušaj imali su domaći u 2. minuti kada je Puškić s 18 metara pucao dobro po sredini, ali ravno u ruke gostujućeg vratara Maleševića, a gosti su uzvratili u 14. minuti kada je Petrović s ruba kaznenog prostora pokušao prebaciti vratara Roginu koji je u konačnici pokupio loptu „kao krušku“, dok su dvije minute kasnije ipak poentirali kada je Prpić ubacio loptu s lijeve strane na suprotnu vratnicu gdje ju je dočekao usamljeni Helešy i pospremio u mrežu. Pokušali su gosti i iz prekida u 37. minuti kada je Jergović izveo slobodni udarac s 25 metara, ali lopta je prohujala tik uz vratnicu.

Na početku drugog dijela, u 47. minuti, isti igrač je bio uspješniji i to iz kaznenog udarca nakon što je vratar Rogina nepropisno zaustavio Prpića, a deset minuta kasnije gosti su povećali prednost kada se Prelčec probio po desnoj strani i pred vratima pronašao Govorčinovića koji je samo skrenuo loptu u mrežu, dok se u 59. minuti istaknuo domaći vratar Rogina koji je u bloku dočekao natrčalog Petrovića po lijevoj strani i sačuvao svoju mrežu. Minutu kasnije i domaći su bili u izglednoj prigodi kada je Vule na desnoj strani uposlio Puškića koji je gađao suprotni kut, ali lopta je proletjela za malo pokraj vratnice. U 67. minuti Petrović je za goste, s lijeve strane, pripremio prigodu za Govorčinovića koji s 2-3 metra nije uspio pogoditi praznu mrežu i lopta je završila izvan igrališta, ali je zato u 87. minuti sve odradio sam i u solo dionici postavio konačnih 0:4.