slo-pet

Sloga minimalno protiv Petrovca

HRASTOVICA – Nogometaši Sloge iz Hrastovice, u 21. kolu Druge županijske nogometne lige – Sisak, ugostili su momčad Petrovca od koje su bili bolji 3:2.

Domaći su već u 5. minuti ozbiljnije zaprijetili u akciji Grubješića i Marića koji je dobro pucao s ruba kaznenog prostora, ali gostujući vratar Žinić uspio je loptu odbiti, a onda su se minutu kasnije dogodile dvije situacije na jednoj i drugoj strani. Najprije su gosti bili u prigodi kada se Bazina našao sam na ubačenu loptu u peterac, ali glavom ju je prebacio preko vrata, dok je potom Grubješić ukrao loptu na rubu šesnaesterca i nakon par koraka pospremio je pod vratnicu. Ubrzo zatim, u 9. minuti, Marić je pucao s peterca, s lijeve strane, a vratar Žinić je loptu odbio na koju je natrčao Vule i domaći su poveli 2:0. Blizu novom pogotku domaći su bili i u 11. minuti kada je Gašparić  ubacio loptu s desne strane u gostujući kazneni prostor gdje ju je dočekao Karaga i glavom skrenuo u vratnicu, a onda je u 17. minuti Vule odradio solo dionicu od ruba do sredine kaznenog prostora i poentiranje za 3:0. U prvom dijelu, u 36. minuti, domaći su mogli i do novog pogotka u akciji Grubješića, Oreškovića i Marića koji je pucao iz sredine šesnaesterca, ali lopta je proletjela tik iznad vratnice.

Na početku drugog dijela, u 49. minuti, i gosti su došli do pogotka kada se Antonio Bunjevčević odlučio na udarac s 20-ak metara, a domaći vratar Dumbović je loptu odbio do Lukinića koji ju je potom pospremio u mrežu. Novu prigodu domaći su propustili i u 58. minuti kada je Marić sa sredine igrališta uputio dugu loptu pred gostujuća vrata gdje ju je u trku dočekao Orešković i pokušao lobom ugroziti vratara Žinića, ali za malo je prebacio vrata. U 65. minuti u dobroj domaćoj prigodi se našao i Lovrić kada je došao do lopte iza gostujuće  obrane na lijevoj strani i gađao suprotnu, ali vratar Žinić ju je efektno izbacio izvan igrališta. Ono što nisu uspjeli domaći jesu gosti u 82. minuti kada je Kunstl došao do lopte u kaznenom prostoru s lijeve strane i naciljao suprotni kut vratara Dumbovića. Pri samome kraju, u 87. minuti, bilo je uzbudljivo pred gostujućim vratima kada su u šesnaestercu dupli pas odigrali Lovrić i Marić nakon čijeg je udarca Vrbanac s crte izbacio loptu u polje.

U istom natjecanju nogometaši Češkog Sela gostovali su u Gvozdu kod istoimenih domaćina od kojih su poraženi 3:1, a jedini strijelac za goste bio je Marić.

U slijedećem, 22. kolu, u nedjelju, 06.06.21., od 18 sati, nogometaši Češkog Sela bit će domaćini momčadi Mahova, dok će igrači Sloge gostovati kod momčadi PPG Rujevac.