slo-ašk

Sloga poražena od AŠK-a

HRASTOVICA – Nogometaši Sloge iz Hrastovice, u 14. kolu Druge županijske nogometne lige – Sisak, ugostili su momčad AŠK-a iz Starog Pračna od koje su poraženi 3:2.

Domaći su prvi priprijetili u 8. minuti kada su Marić i Gusić, na 18 metara, odigrali dupli pas nakon čijeg je udarca lopta za malo preletjela vratnicu, a onda su na scenu stupili gosti i to najprije u 14. minuti kada je Jukić dočekao dugu loptu iza domaće obrane na rubu kaznenog prostora i uspješno poentirao, dok je isti igrač, u 20. minuti, bio asistent Briševcu na desnoj strani koji je lob udarcem u suprotni kut povećao vodstvo. Dvije minute kasnije dogodila se, u najmanju ruku, sumnjiva situacija kada se Gusić unutar kaznenog prostora našao u „sendviču“ dva gostujuća igrača što za suca Bogdanića iz Siska nije bilo dovoljno za „fučkanje“ prekršaja što je otvorilo dovoljnu sumnju samim time što se nekoliko trenutaka kasnije dogodila istovjetna situacija, ali izvan kaznenog prostora, kada se odmah oglasio. Ipak, u 28. minuti i domaći su uspjeli doći do pogotka kada je Puškić izveo slobodni udarac s desne strane, a nakon odbijanaca pred gostujućim vratima Marić je bio posljednji koji je skrenuo loptu u mrežu. Tri minute kasnije gosti su ponovo došli do dva pogotka prednosti kada se ubačena lopta s desne strane odbila od suprotne vratnice pred noge Sučecu koji je samo naciljao nebranjeni dio mreže.

Na početku drugog dijela, u 48. minuti, gosti su još jednom ozbiljnije priprijetili kada je Banović „prošetao“ uz rub šesnaesterca i onda poslao loptu tik iznad vrata, a dvije minute kasnije po drugi puta zatresla se i gostujuća mreža, odnosno vlastitu je lobom preko svoga vratara pogodio Đukić i tako pomogao domaćima još jednom smanjiti razliku koja je ostala do kraja, jer pokušaj Vule u 80. minuti, s ruba kaznenog prostora, završio je u naručju vratara Stjepaneka, dok je u 90. minuti, nakon slobodnog udarca kojeg je izveo Biro sa svoje polovice igrališta, pokušaj Mandića pred gostujućim vratima završio izvan okvira.