sl-pe-n

Sloga s „pola tuceta“ ispratila Petrovec

HRASTOVICA – Nogometaši Sloge iz Hrastovice, u 5. kolu Druge županijske nogometne lige – Sisak, ugostili su momčad Petrovca od koje su bili bolji 6:0.

Domaći su većinu posla odradili u prvoj dionici, a počelo je u 10. minuti prvom izglednijom prigodom gostiju kada je Kelava izveo slobodni udarac s 20 metara, ali lopta je preletjela tik iznad vratnice. Dvije minute kasnije uzvratili su i domaći topovskim udarcem Gusića s 30 metara pod samu vratnicu odakle je gostujući vratar Jarčević vršcima prstiju izbacio loptu izvan igrališta, a onda mu je gornji desni kut postao koban, naime, nakon asistencije Marića na rubu kaznenog prostora Gusić je u 16. minuti na tom mjestu prvi puta skinuo paučinu za početno vodstvo. Nakon toga, u 19. minuti, na rubu gostujućeg šesnaesterca dupli pas su odigrali Dolovčak i Kulović koji je ciljao donji desni kut, ali Jarčević je ovaj puta loptu ukrotio. U 23. minuti dobrom prigodom uzvratili su i gosti kada se Bezuh našao sam pred domaćim vratarom Rončevićem koji je odlično reagirao i nogom spriječio ulazak lopti u mrežu, a u 31. minuti domaći su povećali prednost kada je Marić izveo slobodni udarac s 18 metara, s desne strane i lopta je naravno, po drugi puta, odsjela u gornjem desnom kutu vratara Jarčevića. U 33. minuti domaći su bili vrlo blizu novom pogotku kada su dupli pas na lijevoj strani odigrali Perenčević i Marić nakon čijeg je udarca Mitrović s crte izbacio loptu izvan igrališta i onda je u 37. minuti Marić na 12-13 metara pronašao Vulu koji je zakucao loptu na isto mjesto kao i kod prethodna dva pogotka, dok se dvije minute kasnije na istom mjestu kao i Vule našao Perenčević samo što je promijenio visinsku razliku i lopta je odsjela u donjem desnom kutu vratara Jarčevića. Do kraja prvog dijela zbile su se još po jedna prigoda sa svake strane i to u 40. minuti s domaće, kada su Vule i Gusić povukli kontru do ruba kaznenog prostora, ali ovaj puta Jarčević je krajnjim naporom loptu ukrotio, dok se u posljednjoj minuti Šimatić probio po rubu kaznenog prostora i onda poslao loptu tik uz samu vratnicu.

Na početku drugog dijela, u 54. minuti, uslijedilo je povećanje prednosti kada se Dolovčak našao sam iza gostujuće obrane i realizacija je bila neminovna, a gosti su potom imali još jednu dobru prigodu, u 59. minuti, kada je Lukinić snažno i precizno izveo slobodni udarac s 35 metara, ali domaći vratar Rončević uspješno je izbacio loptu ispod vratnice. Domaći su još nešto više osim dobrih prigoda mogli učiniti u 66. i 69. minuti preko Prečanice i Rokića, ali je zato točku na „i“ stavio Vule tri minute prije kraja kada mu je Knežić „servirao“ loptu pred samu crtu i nije bilo problema za konačnih „pola tuceta“.