tre-mla

Treći prvenstveni poraz Mladosti, Trešnjevka slavila minimalno

ZAGREB – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 6. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, gostovali su u Zagrebu kod momčadi Trešnjevke od koje su poraženi 1:0.

Prvu ozbiljniju prigodu imali su domaći u 13. minuti kada se Kotarski s ruba kaznenog prostora odlučio na udarac poluvolejem, ali vratar Đurđek je efektnom obranom izbacio loptu izvan igrališta iz svog gornjeg desnog kuta. Nakon toga u najboljoj prigodi bili su i Petrinjci kada je u 23. minuti nakon brze akcije u šesnaestercu oboren Abramović, a Lihić je s bijele točke prebacio vrata. U finišu prvog dijela, u 45. minuti, novu prigodu imao je Dumbović kada je odigrao dupli pas s Abramovićem i našao se sam iza domaće obrane, ali pogodio je samo vratara Lončarića.

Na početku drugog dijela, u 50. minuti, domaći su došli do prednosti kada je Tičak ubacio loptu s desne strane pred gostujuća vrata gdje ju je vratar Đurđek uspio odbiti, ali samo do natrčalog Čerkeza koji ju je odmah pospremio u njegov donji desni kut. Novu prigodu za pogodak Petrinjci su imali i u 68. minuti kada je Al Tharwan izveo udarac iz kuta s desne strane, a Marović odmah pucao iz sredine kaznenog prostora, međutim domaći vratar Lončarić je reagirao instiktivno i spasio svoju mrežu. Desetak minuta kasnije pred domaćim vratima se zbilo još jedno uzbuđenje kada je Dumbović bio u naletu i s leđa ga je oborio Radanović, ali za suca Kožareca to nije bilo dovoljno za još jednu najstrožu kaznu. Do kraja je uslijedio sve veći pritisak Petrinjaca u kojem je u 87. minuti, nakon proigravanja Pavlovića, Lončarević pokušao s „peterca“, ali vratar Lončarić je uspio i to osujetiti.

BISTRA – MAKSIMIR

U slijedećoj utakmici, odgođenoj iz 4. kola, nogometaši petrinjske Mladosti, u srijedu, 23. rujna, od 16.15 sati, gostovat će u Donjoj Bistri kod momčadi Bistre, dok će u redovnom 7. kolu, u subotu, 26. rujna, od 16 sati, na Gradskom stadionu ugostiti momčad sisačke Segeste.