ml-tre

Trešnjevka prekinula uspješan niz Mladosti

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 23. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, ugostili su momčad zagrebačke Trešnjevke od koje su poraženi 1:0.

Na taj način inače zagrebački „zeleni“ (ovaj puta plavi) prekinuli su uspješan proljetni niz (4 pobjede i remi) petrinjskih „zelenih“ koji su prvi priprijetili u 15. minuti kada je Špišić izveo udarac iz kuta s lijeve strane pred gostujuća vrata gdje je gostujućeg vratara Vojnića nes(p)retno ugrozio njegov suigrač, ali Vojnić je neutralizirao loptu u svom donjem lijevom kutu. Nakon toga, u 31. minuti, viđen je najljepši potez utakmice kada je Đusi s desne strane ubacio loptu u sredinu gostujućeg kaznenog prostora gdje ju je iz prve Filipović škaricama prebacio preko vrata, a isti igrač pokušao je i pet minuta kasnije iz slobodnog udarca s 25 metara, ali vratar Vojnić izbacio je loptu iz svoga donjeg desnog kuta. Potom su gosti uzvratili dobrom prigodom u 39. minuti kada je Burić s lijeve strane ubacio loptu u sredinu kaznenog prostora gdje je u skoku najviši bio Puklin, ali lopta je proletjela uz samu vratnicu.

U drugom dijelu, još siromašnijem po prigodama, ponovo su domaći prvi bili u prigodi kada je u 51. minuti Lovrić ušao u kazneni prostor, ali pucao je ravno u vratara Vojnića, a onda su u 76. minuti slavili gosti kada je Kotarski pobjegao po lijevoj strani i naciljao suprotni kut vratara Jelavića. Do kraja su uslijedili bezuspješni pokušaji domaćih ne bi li spasili što se spasiti dade, ali gosti su se uspješno obranili i kući otputovali s tri boda.

TRNJE – DUGO SELO 2:0

Trenutni poredak je: 1. JARUN 54, 2. KURILOVEC 52, 3. TRNJE 51, 4. ZAGOREC 38, 5. GAJ MAČE 36, 6. LUČKO 35, 7. MAKSIMIR 32, 8. DUGO SELO 31, 9. PONIKVE 31, 10. KARLOVAC 1919 30, 11. BISTRA 27, 12. VRAPČE 27, 13. MLADOST 27, 14. ŠPANSKO 23, 15. TREŠNJEVKA 22, 16. SEGESTA 21, 17. HAŠK 1903 20, 18. VRBOVEC 15 bodova.

U slijedećem, 24. kolu, u srijedu 21.04.2021., od 17 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će u Sisku kod momčadi Segeste.