suglasnost

U „maloj Općini“ u Prnjavoru Čuntićkom organizirano potpisivanje Suglasnosti za ukljanjanje uništene zgrade

PRNJAVOR ČUNTIĆKI – Kako bi stanovnicima dijela Banovine pogođenih potresom omogućili što bržu i lakšu ovjeru potpisa na Izjavu, odnosno Suglasnost vlasnika za uklanjanje uništene zgrade, Grad Petrinja je u prostorima DIC-a u Prnjavoru Čuntićkom organizirao dostavu i potpisivanje dokumenata odmah uz ovjeru javnog bilježnika.

To su, u „maloj Općini“, mogli obaviti stanovnici iz naselja Hrvatski Čuntić, Prnjavor Čuntićki, Donja i Gornja Mlinoga, Dragotinci, Jabukovac, Luščani, Donja i Gornja Bačuga, Pecki, Grabovac Banski, Veliki Šušnjar, Dodoši, Gornja i Donja Pastuša, Jošavica, Kraljevčani, Tremušnjak, Mačkovo Selo, Miočinovići, Dejanovići i Klinac.

Neke detalje oko same prijave pojasnio im je i Nenad Radošević, predsjednik Gradskog vijeća Grada Petrinje: „Ne morate se brinuti oko toga je li odmah to rušenje, dakle ovo je suglasnost kao dio postupka, ubrzanje toga, da kada dođe Elaborat izrade postojećeg stanja, Elaborata rušenja, što će raditi stručnjaci za ubrzanje postupka obnove da odmah u papirima to bude spremno, da ne gubite vrijeme i kada dođe taj proces da može biti spremno za rušenje, te samim time kasnije i obnova. Grad će ovdje biti servis i potpora, a sada je riječ o onim objektima koji su označeni kao „crveni“ i onima koji su „žuti“. Radi se o konstruktivnim elementima, odnosno njihove sanacije i obnove, te rušenja i obnove obiteljskih kuća i drugih zgrada. Što se tiče „zelenih“ oznaka tu se radi, uvjetno rečeno o „sitnoj sanaciji“ koja se radi prema programu. Moramo još pričekati pravilnik Vlade kao provedbeni akt samog tog Zakona o obnovi Sisačko-moslavačke županije.“

Potporu svemu tome došao je dati i petrinjski gradonačelnik DarinkoDumbović: „Još prije dva tjedna ovdje smo ljudima podijelili Izjave i ono što smo na kraju dobili kroz letak, odnosno ono što je „crveno“, „žuto“ ili „zeleno“ kako bi se ljudi mogli informirati. Ovaj objekat (DIC) jedini je u ovom prostoru naš gradski koji je u funkciji jedne „male Općine“ u kojoj dežuramo svaki dan kako bi imali onaj dio intervencije prema dostupnosti svakom čovjeku, od toplog obroka, komunikacije i briga za stoku i sve ostalo. Bolje da je ovdje gužva, nego u gradu, za kojeg znamo da više-manje ne radi niti jedna institucija osim gradske.“

Dalje je dodao: „U Gradu smo do sada prikupili 24 suglasnosti, ovdje oko 30-ak, a kroz dva dana, kada sve završi, mislimo da će ih biti oko 50 što bi uz ove bilo ukupno između 80 i 100 suglasnosti, što znači kako će trebati brzo djelovanje kroz snimanja postojećeg stanja i kroz te elaborate da možemo predati državi, jer država ruši. Elaborati moraju biti brzo gotovi jer mislim da oko toga nema, ne samo puno troškova, nego i vremena, jer ako angažiramo 10-15 projektanata koji su spremni, to može biti vrlo brzo gotovo. Što se tiče rušenja, odnosno države i njihovih objekata, to očekujem već sutra i nema razloga da ono što je državno, a „crveno“ je, a sam ministar može to potpisati, znači može se žurno krenuti. Što se tiče privatne imovine prioriteti su objekti koji ugrožavaju ljude koji su u „zelenom“, gdje mogu živjeti, a okolina je opasna po život.“

  • galery00001
  • galery00002
  • galery00003
  • galery00004
  • galery00005
  • galery00006
  • galery00007
  • galery00008
  • galery00009
  • galery00010
  • galery00011
Ivica Mioković

Ivica Mioković

Urednik, novinar i radijski voditelj na Petrinjskom radiju i Portalu 53. Novinarstvom se bavi više od 30 godina, a bogatu novinarsku karijeru ispunio je brojnim člancima i emisijama. Danas, osim novinarskog posla i izvještavanja sa brojnih terena, je glavni urednik sportske redakcije Petrinjskog radija i Portala 53, te vodi i uređuje sportsku emisiju Treće poluvrijeme.

NAJNOVIJE VIJESTI

X