mla-vrb

U odgođenoj utakmici 1.kola 3.HNL-Središte Mladost bolja od Vrbovca

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u odgođenoj utakmici 1. kola Treće hrvatske nogometne lige – Središte, ugostiti momčad Vrbovca od koje su bili bolji 4:0.

Petrinjci su poveli već u 4. minuti nakon greške gostujuće obrane kada je na rubu šesnaesterca Lihić „ukrao“ loptu Salatoviću  i bez problema matirao vratara Zrinščaka. Gosti su uzvratili u 12. Minuti prigodom Domagoja Colarića koji je dobro pucao s 25 metara, ali lopta je prohujala uz samu vratnicu, a onda je minutu kasnije Abramović pobjegao gostujućoj obrani i s ruba kaznenog prostora po drugi puta poslao loptu iza leđa vratara Zrinščaka. Nakon toga, u finišu prvog dijela, u 43. minuti, Lihić se po drugi puta upisao u strijelce krasnim pogotkom iz slobodnog udarca s 20 metara, gdje je prethodno nepropisno zaustavljen Al Tharwan, a domaći napadač naciljao je gornji lijevi kut gostujućih vrata.

Na početku drugog dijela, u 58. minuti, domaći su priprijetili po lijevoj strani kada se Abramović probio do „peterca“ gdje je vratar Zrinščak loptu kratko odbio, ali i brzo „poklopio“ ispred natrčalog Lihića. U 62. minuti, nakon precizne akcije Dumbovića i Lihića, Abramović se ponovo upisao u strijelce kada je na desnoj strani, s ruba igrališta, pronašao put lopti u malu mrežicu na suprotnoj strani. Uvjerljivo vodstvo domaći su mogli „podebljati“ pri samom kraju susreta kada su Lihić (82), Lončarević (88) i Žužić (90) iz neposredne blizine promašili okvir vrata.

Mladostaši su tako drugu prvenstvenu pobjedu ostvarili bez dosadašnjeg trenera Zorana Buinca, kojem se uprava kluba zahvalila na suradnji i kojem su na teret stavljena tri poraza, odnosno dva prvenstvena (Zagorec 1:2 i Ponikve 1:2), te kup utakmica (Mladost – Ždralovi 1:3), a utakmicu protiv Vrbovca s klupe je vodio Davor Kunert, voditelj Škole nogometa NK Mladost.

Slijedeću utakmicu, u 6. kolu 3. HNL-Središte, Petrinjci će igrati u subotu, 19. rujna, od 16.15 sati, na gostovanju kod momčadi Trešnjevke u Zagrebu.