Izbornik
mla-seg-n

U županijskom derbiju Mladost bolja od Segeste

PETRINJA – U županijskom ogledu, u 22. kolu Treće nogometne lige – Centar, nogometaši petrinjske Mladosti ugostili su momčad sisačke Segeste od koje su bili bolji 2:1.

Nakon nekoliko tek pokušaja, s jedne i druge strane, prvi puta se ozbiljnije zakuhalo pred domaćim vratima u razdoblju od 17. do 20.minute kada su u žestokom kontaktu u kaznenom prostoru nastradali domaći Baniček, koji je čak nakon pružene pomoći morao i napustiti igru, i gostujući Kapac, a sve je na kraju rezultirao najstrožom kaznom za goste koju je uspješno realizirao Đurić. Nakon toga domaći su uzvratili u 24.minuti kada je Lovrić izveo udarac iz kuta s desne strane, a Vranić glavom skrenuo loptu koju je gostujući vratar Jagatić ukrotio uz svoju lijevu vratnicu. Minutu kasnije i gosti su još jednom bili u dobroj prigodi kada je nakon odbijanaca u sredini kaznenog prostora Tomić laganim udarcem poslao loptu tik pokraj vrata. Ipak, u 31.minuti domaći su poravnali, također iz kaznenog udarca, kada je Stojaković u prodoru na ulasku u šesnaesterac nepropisno zaustavio Handanovića, a uspješan realizator bio je Lovrić. Do kraja prvog dijela još je za goste, u 41.minuti, pokušao Kegelj odličnim udarcem s 25 metara, ali lopta je prohujala uz samu vratnicu.

Na početku drugog dijela, u 47.minuti, Hrnčević je za domaće pokušao iz prekida, odnosno slobodnog udarca s 25 metara, ali za malo je prebacio okvir vrata. U 58.minuti pokušali su i gosti preko Radoševića u solo dionici na sredini domaćeg dijela igrališta, ali nakon dobrog udarca lopta je završila u naručju domaćeg vratara Gugeca. Novu dobru prigodu domaći nisu iskoristili ni u 65.minuti kada je Lovrić povratnom loptom s ruba kaznenog prostora lijepo uposlio Handanovića koji je potegnuo iz prve, ali gostujući čuvar mreže uspio je ukrotiti loptu u svom donjem lijevom kutu. Ipak, u 73.minuti domaći su uspjeli poentirati u tri poteza, odnosno Lovrić je ponovo izveo udarac iz kuta s desne strane, a lopta se u padu odbila od leđa gostujućeg igrača Đurića i krenula prema mreži gdje ju je u suprotnom kutu Hrnčević glavom prebacio preko crte. Isti igrač bio je u dobroj prigodi i deset minuta kasnije u brzoj kontri koju je po lijevoj strani povukao Handanović do Lovrića na sredini igrališta i onda je slijedio ubačaj za Hrnčevića, ali gostujući vratar Jagatić je sve pratio i spremno dočekao i omeo domaćeg napadača.

GAJ MAČE – BISTRA 2:1

Trenutni poredak je: 1. KARLOVAC 1919 54, 2. LUČKO 45, 3. VRAPČE 43, 4. SAMOBOR 41, 5. MAKSIMIR 40, 6. PONIKVE 34, 7. GAJ MAČE 32, 8. TREŠNJEVKA 32, 9. SEGESTA 31, 10. KURILOVEC 28, 11. MLADOST (-1) 26, 12. LUKAVEC 24, 13. BISTRA 24, 14. DINAMO 23, 15. HAŠK 1903 22, 16. RAVNICE 21, 17. VRBOVEC 20, 18. SAVA STRMEC (-1) 14 bodova.

U slijedećem, 23.kolu, u srijedu, 29.03.2023., od 18 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će kod momčadi Karlovca 1919.