Izbornik
vra-mla

Vrapče i Mladost podijelili bodove

ZAGREB – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 30. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, gostovali su u Zagrebu kod momčadi Vrapča, a susret je okončan bez pobjednika 1:1.

Petrinjci su prvi priprijetili već u 5. minuti kada se Dumbović na rubu šesnaesterca izborio za loptu i na lijevoj strani pronašao Abramovića koji je pucao iz prve, ali lopta je prohujala uz vratnicu. Domaći su izglednim prigodama, s potpuno istim ishodom, uzvratili u 13. i 15. minuti kada su na rubu kaznenog prostora dupli pas razmijenili Ćibarić i Vukadin, a u drugom slučaju pucao je Fajdiga nakon odbijene lopte iz kaznenog prostora, međutim oba puta lopta je proletjela uz desnu vratnicu vratara Jelavića. Ipak, u tom dijelu susreta najbolju prigodu za goste imao je Filipović u 18. minuti kada je Filipović na ulazu u šesnaesterac s desne strane zatresao vratnicu iznad vratara Tora. Još jednu prigodu Petrinjci su propustili i u 24. minuti nakon solo akcije Abramovića čija je lopta završila pokraj samih vrata, ali u 29. minuti ipak su poentirali kada je Lovrić izveo slobodni udarac s lijeve strane do Marovića na domaćem petercu koji je glavom pospremio loptu pod vratnicu. Međutim, samo pet minuta trajala je prednost gostiju kada su u 34. minuti domaći iskoristili grešku Filipovića na sredini terena i povukli kontru u kojoj je na ubačaj pred gostujuća vrata prvi reagirao Vukadin i glavom skrenuo loptu prema mreži, međutim panterskim skokom ispod vratnice vratar Jelavić je to uspio spriječiti, ali nažalost ne i drugi puta jer je odbijenu loptu Fajdiga iz blizine poslao u njegov gornji lijevi kut.

Drugi dio također je počeo dobrom prigodom Petrinjaca kada je Lovrić, u 55. minuti, iz slobodnog udarca s lijeve strane ubacio loptu pred domaća vrata gdje ju je dočekao Dumbović nakon čijeg je udarca glavom prohujala uz vratnicu, a isti ishod zbio se i na suprotnoj strani u 66. minuti kada ja Markušić utrčao u šesnaesterac i promašio okvir. Petrinjci su više mogli učiniti i u 68. minuti nakon duplog pasa Hrnčevića i Abramovića na lijevoj strani, ali domaći vratar Tor uspio je loptu ukrotiti u svom donjem desnom kutu, a istu uspješnu reakciju imao je i gostujući vratar Jelavić u 74. minuti nakon pokušaja Mohača s lijeve strane, te minutu kasnije nakon pokušaja Ćibarića s 18 metara kada je lopta ispred crte završila u njegovim rukama. U samom finišu Petrinjci su mogli i do većeg plijena kada je u 84. minuti Abramović odradio solo dionicu po lijevoj strani do sredine kaznenog prostora, ali vratar Tor je presjekao ubacivanje lopte do slobodnih petrinjskih napadača.