ml-ds

Za Mladostaše dobro počelo, a loše završilo

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 9. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, ugostili su momčad Dugog Sela od koje su poraženi 3:1.

Prvi su nešto ozbiljnije priprijetili gosti u 14. minuti kada je Darojković, s desne strane, ubacio oštru loptu pred domaća vrata, ali prohujala je kraj nekolicine domaćih i gostujućih igrača i završila na suprotnoj strani igrališta, dok se u 18. minuti Rašić odlučio na udarac s 25 metara, ali domaći vratar Jonathan bio je na pravom mjestu i ukrotio loptu u gornjem lijevom kutu. Nakon toga domaći su došli do prednosti kada je Ćavar dugom loptom pronašao Cvitanovića na dvadesetak metara koji se potom namjestio i naciljao mrežu uz samu lijevu vratnicu vratara Anića. Potom su veliku prigodu za povećanje vodstva domaći propustili u 42. minuti kada je Ćavar izbacio Hrnčevića iza gostujuće obrane kojem je jedina prepreka ostao vratar Anić, kojeg je i zaobišao, ali lopta je bila brža i završila je izvan igrališta, a onda su se doslovno samo nekoliko sekundi prije kraja prvog dijela radovali i gosti kada je Slunjski, s lijeve strane, ubacio dugu loptu pred domaća vrata ravno na nogu Darojkovića koji je iz prve naciljao donji desni kut domaćeg vratara Jonathana.

Početak drugog dijela pripao je gostima koji su odmah u 50. minuti došli do prednosti kada je Slunjski izveo udarac iz kuta s lijeve strane, a najviši u buketu igrača u sredini domaćeg kaznenog prostora bio je Čečura i domaća mreža se po drugi puta zatresla. Nove muke Petrinjci su imali i u 52. i 53. minuti kada je, nakon odbijanaca, Darojkovićev udarac s deset metara blokiran na crti iz čega se izrodio udarac iz kuta poslije kojeg je Kovačić pucao s 5-6 metara, ali Amoateng je izbacio loptu ponovo ispred crte. Na drugoj strani Hrnčević je u 56. minuti ponovo pobjegao gostujućoj obrani i ovaj puta lobom pokušao prevariti vratara Anića koji je vršcima prstiju izbacio loptu izvan igrališta. Na sličan način gosti su uzvratili u 60. minuti kada se Slunjski sjurio do ruba kaznenog prostora čiji je udarac ponovo blokiran za još jedan udarac iz kuta, a tri minute kasnije Amoateng se, po lijevoj strani, probio do rubne crte i povratnom loptom pred gostujuća vrata tražio nekog od svojih suigrača, međutim lopta je iznenadila i preletjela sve koji su boravili u tom prostoru bez konačnog učinka. Još jednu dobru prigodu domaći su imali zahvaljujući gostujućem igraču Kovačiću koji je, nakon ubacivanja Cvitanovića iz slobodnog udarca s lijeve strane, kod izbacivanja lopte poslao je izvan igrališta tik uz samu desnu vratnicu, a u 72. minuti Ćavar je na peterac ubacio loptu s desne strane gdje se Vučak i Amoateng nisu uspjeli „dogovoriti“ što je iskoristio vratar Anić za još jedan domaći udarac iz kuta i onda je došla 78. minuta u kojoj je, nakon greške domaće obrane, Matej Grgić s 18 metara poslao loptu pod vratnicu vratara Jonathana za „podebljanje“ prednosti Dugoselčana. Samo minutu kasnije domaći su mogli doći do smanjenja rezultata kada se, ovaj puta Amoateng našao iza gostujuće obrane nakon čijeg se udarca vratar Anić dobro ispružio i odbio loptu izvan igrališta, što je efektno učinio i u 84. minuti kada je pucao Cvitanović s dvadesetak metara, a lopta nakon bloka promijenila smjer. U samom finišu, u 90. minuti i sudačkom dodatku, gosti su imali priliku preko Luke Grgića kada je pucao s 12-13 metara, a vratar Jonathan izbacio loptu izvan igrališta, te u akciji kada se Lović probio po lijevoj strani i u konačnici pucao tik uz samu vratnicu.

LUČKO – TREŠNJEVKA

Trenutni poredak je: 1. ZAGOREC 22, 2. GAJ MAČE (-1) 21, 3. DUGO SELO 20, 4. TRNJE 16, 5. BISTRA 15, 6. KARLOVAC 1919 (-1) 13, 7. VRAPČE (-1) 13, 8. HAŠK 1903 13, 9. MAKSIMIR 13, 10. LUČKO (-1) 11, 11. VRBOVEC 11, 12. LUKAVEC 10, 13. KURILOVEC 10, 14. RAVNICE (-1) 9, 15. MLADOST 6, 16. PONIKVE 5, 17. TREŠNJEVKA (-1) 3, 18. SEGESTA (-2) 2 boda.

U idućem, 10. kolu, u subotu, 09.10.2021., od 16 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će u Zagrebu kod momčadi Trešnjevke.