zg-pe

Zagreb 92 i Petrinjčica podijelili bodove

ZAGREB – Nogometaši Petrinjčice, u 3. kolu Druge hrvatske malonogometne lige – Zapad, gostovali su kod momčadi Zagreb 92, a susret je okončan bez pobjednika 5:5.

Domaći su prvi došli do prednosti u 6. minuti kada je Prelčec pred vratima nepropisno zaustavio Aralicu, a uspješan realizator kaznenog udarca sa 6 metara bio je Beljan, a u 10. minuti bili su u još jednoj prigodi kada je, nakon kontre, dobro pucao Višnjić, ali Gršić je glavom izbacio loptu ispred crte. Ubrzo zatim, već u slijedećoj minuti Petrinjci su poravnali kada je s desetak metara dobro pucao Gršić, lopta je okrznula jednog domaćeg igrača i odbila se u vratnicu od koje je došla do Papića koji je, s lijeve strane, pronašao put u mrežu. U 15. minuti Beljan je ponovo poentirao za domaće za novu prednost, ovaj puta nakon gužve pred gostujućim vratima, međutim već u slijedećoj minuti gosti su došli do novog poravnanja kada je Gorup s ruba igrališta, s desne strane, ubacio loptu na suprotnu gdje ju je dočekao Gršić i iz prve smjestio u mrežu. Potom su se nova uzbuđenja zbila u samom finišu, odnosno najprije je za Petrinjce, u 18. minuti, Avramović odlično izveo slobodni udarac s desetak metara, ali domaći čuvar mreže nogom je uspio izbaciti loptu iz svoga donjeg desnog kuta i onda su u posljednjoj minuti Zagrepčani ponovo došli do prednosti kada je ovaj puta Gršić nepropisno pred vratima zaustavio Tušeka, a ponovo precizan sa 6 metara bio je Beljan, dok je odmah do isteka prvog dijela Đukić uputio dugu loptu na lijevu stranu prema Gršiću koji je pucao iz prve, domaći vratar Sente izbacio izvan igrališta, a Rimac izveo udarac iz kuta ponovo do Gršića koji je ovaj puta pronašao nebranjeni dio mreže za treće poravnanje.

Odmah na početku drugog dijela, u prvoj minuti, Gršić je nastavio svoju pucačku aktivnost, ali vratar Sente je uspio loptu odbiti samo do Gorupa koji je u konačnici bio za malo neprecizan. Nakon toga mreže su mirovale sve do 34. minute kada su domaći povukli brzu kontru koju je pogotkom okrunio Bošnjak za još jednu domaću prednost i onda su ponovo u finišu krenula nova uzbuđenja. U 39. minuti gostujućem napadu se priključio i vratar Pezić koji je upravo bio asistent Đukiću za novo poravnanje, a isti igrač donio je i prednost Petrinjcima u posljednjoj minuti na asistenciju Rimca, međutim serija poravnanja nastavljena je i s domaće petnaestak sekundi prije kraja kada su primijenili petrinjski recept gdje se napadačima priključio i vratar Sente, stvorivši „višak“ igrača što je materijalizirao Beljan za konačnu podjelu bodova.