mla-gaj

„Zeleni“ jedan, ali vrijedan za treću prvenstvenu pobjedu

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 15. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, ugostili su momčad Gaja iz Mača od koje su bili bolji 1:0.

Bez obzira što su ostvarili tek treću prvenstvenu pobjedu iz kaznenog udarca Petrinjci su tijekom cijelog susreta bili bolji, dok su gosti najopasnijeg igrača imali u Haramusteku koji je prvi puta zaprijetio u 2. minuti kada je pobjegao po desnoj strani i ciljao suprotni kut, ali lopta je prohujala uz vratnicu. Petrinjci su prvi puta ozbiljnije uzvratili u 20. minuti kada je Abramović s desne strane ubacio upotrebljivu loptu na gostujući peterac gdje je Lončarević iz blizine ostao „prekratak“, a onda se u 22. minuti na suprotnoj strani ponovo u prigodi našao Haramustek koji je pucao iz okreta, ali vratar Đurđek je loptu uspješno ukrotio. Nakon toga, u 32. minuti, u akciji domaćih pred gostujućim vratima Šćuric je s leđa oborio Dumbovića, a uspješan realizator s bijele točke bio je Lončarević. Domaći su blizu pogotku bili i u 39. minuti kada je Radošević brzu domaću kontru okončao odličnim udarcem s lijeve strane, ali vratar Bobinec je, uz samu vratnicu, izbacio loptu izvan igrališta.

Drugi dio počeo je prigodama Abramovića kada se najprije u 47. minuti našao iza gostujuće obrane i presjekao dodavanje prema gostujućem vrataru Bobinecu kojeg je i zaobišao, ali u konačnici je, iskosa s lijeve strane, pogodio samo vanjski dio male mrežice, dok je u 50. minuti ponovo pobjegao po desnoj strani, međutim vratar Bobinec je zatvorio bliži kut i uz vratnicu izbacio loptu izvan igrališta. U 72. minuti za goste je ponovo pokušao Haramustek iz slobodnog udarca s 25 metara, ali lopta je prohujala uz desnu vratnicu vratara Đurđeka, a u 77. minuti ponovo se istaknuo gostujući vratar Bobinec kada je, nakon odbijanaca pred svojim vratima i pokušaja Dumbovića, sp(r)etno izbacio loptu izvan igrališta. U samom finišu, u 80. minuti, Špišić je domaći pokušaj okončao slobodnim udarcem s 20-ak metara, s lijeve strane, ali lopta je uz samu vratnicu završila izvan igrališta.

HAŠK 1903 – JARUN 0:4

MAKSIMIR – VRAPČE 1:2

VRBOVEC – TRNJE 1:3

ZAGOREC – KARLOVAC 1919 2:2

PONIKVE – LUČKO 1:0

TREŠNJEVKA – SEGESTA 2:2