ppg-čs-n

Češko Selo „petardom“ u Dvoru potvrdilo lidersku poziciju

DVOR – Nogometaši Češkog Sela, u 17. kolu Druge županijske nogometne lige – Sisak, gostovali su u Dvoru kod momčadi PPG Rujevac od koje su bili bolji 5:2.

Gosti su prvi došli do prednosti u 18. minuti u brzoj akciji po lijevoj strani u kojoj su sudjelovali Jukić, Ivišić i strijelac Prepelec koji je precizno naciljao gornji desni kut vratara Rajilića. Nakon toga blizu pogotku bili su i domaći u 28. minuti kada je Sumonja s desne strane ubacio loptu na gostujući peterac odakle ju je Mioković glavom poslao tik uz vratnicu, a onda su u 36. minuti uzvratili i gosti kada je Pavković na lijevoj strani uposlio Prepelca kojeg je u naletu dočekao vratar Rajilić i blokirao njegov pokušaj. Ipak, u 43. minuti domaći su uspjeli poravnati nakon duge lopte Vujnovića s lijeve strane pred gostujuća vrata gdje je utrčao Mioković i skrenuo je u donji lijevi kut gostujućeg vratara Jarčevića.

Na početku drugog dijela, u 48. minuti, domaći su bili u još jednoj dobroj prigodi kada je Petrović iz slobodnog udarca s 20 metara naciljao vratnicu, a tri minute kasnije Sumonja je izveo udarac iz kuta s desne strane u sredinu kaznenog prostora gdje je loptu glavom dočekao Mioković i naciljao donji desni kut vratara Jarčevića koji ju je uspio ukrotiti tek iz dva pokušaja. Nakon toga, u slijedećoj minuti, gosti su došli do druge prednosti kada je Jukić pobjegao domaćoj obrani i matirao vratara Rajilića, a isti igrači bili su u „okršaju“ i u 55. minuti, ali ovaj puta zamijenili su uloge u uspješnosti. Novu prigodu domaći su propustili i u 57. minuti kada se Mioković u trku spustio prema gostujućim vratima gdje ga je dočekao vratar Jarčević i sačuvao svoju mrežu, a onda su minutu kasnije gosti još jednom poentirali kada je Jukić iskoristio grešku domaćeg igrača Radišića unutar kaznenog prostora i matirao Rajilića koji se istaknuo u 66. minuti kada je nakon slobodnog udarca Rokse s 20 metara izbacio loptu iz svog donjeg lijevog kuta. U 77. minuti gosti su „podebljali“ prednost u fliper akciji pred domaćim vratima koju je započeo i završio Prepelec, a u odbijancima su još sudjelovali Rajilić i Roksa, a u 79. minuti domaći su došli do svog drugog pogotka kada se Lovrinčić probio po desnoj strani i prema dojmu ubacivao loptu pred gostujuća vrata, ali imala je takvu putanju da je završila u suprotnom kutu vratara Jarčevića i onda je u 86. minuti treći puta poentirao Jukić za konačnih 2:5.