Izbornik
ml-vr-n

Mladost protiv Vrbovca „upisala“ prvu proljetnu pobjedu

PETRINJA – U 20.kolu Treće nogometne lige – Centar nogometaši petrinjske Mladosti ugostili su momčad Vrbovca od koje su bili bolji 2:1.

Domaći su ozbiljnije priprijetili već na samom startu kada je u 6.minuti Domagoj Šipuš s ruba igrališta, s desne strane ubacio loptu na peterac gdje je Perić odmah reagirao volejem, ali lopta se od bloka odbila u polje, a onda se minutu kasnije Handanović odlično probio po lijevoj strani kada mu je u konačnici gostujući vratar Kralj odbio loptu izvan igrališta za udarac iz kuta nakon kojeg je u kutu šesnaesterca došla do Domagoja Šipuša kojeg je nepropisno zaustavio Varga i sudac Radinić pokazao je na bijelu točku s koje je Lovrić bio precizan za početno vodstvo. Nakon toga, u 18.minuti, Kožić je pokušao izravno iz slobodnog udarca s 18 metara iskosa s desne strane, ali Kralj je uspio zatvoriti prvi kut i izbaciti loptu u polje, dok je još izgledniju prigodu za domaće imao Hrnčević u 23.minuti kada se probio sam po desnoj strani i s ruba kaznenog prostora ciljao suprotni kut, ali lopta je prošla tik uz vratnicu. U finišu prvog dijela i gosti su postali nešto konkretniji i tako je u 35.minuti Ćosić izveo slobodni udarac s 20 metara s lijeve strane, a domaći vratar Gugec izbacio je loptu iz svog gornjeg lijevog kuta i onda su, prema već nekom nepisanom pravilu, posljednje sekunde prvog dijela postale kobne za Petrinjce što se dogodilo i ovaj puta kada su na loptu pred samom crtom krenuli Gugec i gostujući napadač Martinović koji je za djelić sekunde bio brži i skrenuo je u mrežu.

Na početku drugog dijela, u 50.minuti, za domaće je pokušao Kožić iz još jednog slobodnog udarca s 18 metara, ali oštru prizemnu loptu vratar Kralj je na crti uspio ukrotiti, a onda su u 60.minuti došli do nove prednosti kada su na dvadesetak metara i domaći i gostujući igrači signalizirali prekršaje nad svojim suigračima što sudac, koji je bio u neposrednoj blizini, nije uvažio i lopta je došla do Miočinovića koji ju je, s ruba kaznenog prostora, poslao ispod istrčalog vratara Kralja. Nakon toga dobru prigodu za poravnanje gosti su imali u 69.minuti kada je uz rub igrališta s lijeve strane Jantoljak poslao oštru loptu prema Turku na domaćem šesnaestercu koji ju je odmah skrenuo glavom prema vratima, ali prohujala je tik uz vratnicu. Do kraja, uz rastrganu igru, i nije bilo nekih izglednih prigoda pa je tako Mladost „upisala“ tri boda.

SAVA STRMEC – LUKAVEC 2:2

Trenutni poredak je: 1. KARLOVAC 1919 48, 2. LUČKO 42, 3. VRAPČE 39, 4. MAKSIMIR 37, 5. SAMOBOR 35, 6. TREŠNJEVKA 32, 7. PONIKVE 31, 8. GAJ MAČE 29, 9. SEGESTA 28, 10. KURILOVEC 24, 11. HAŠK 1903 22, 12. LUKAVEC 21, 13. RAVNICE 21, 14. BISTRA 21, 15. MLADOST (-1) 20, 16. DINAMO 20, 17. VRBOVEC 17, 18. SAVA STRMEC (-1) 14 bodova.

U slijedećem 21.kolu, u subotu, 18.02.2023. od 15.30 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će u Lučkom kod istoimenih domaćina.