ml-ze-n

Mladost protiv Zeline „upisala“ treću prvenstvenu pobjedu

PETRINJA – U 11. kolu Treće nogometne lige – Centar nogometaši petrinjske Mladosti ugostili su momčad Zeline iz Sv. Ivana Zeline od koje su bili bolji 2:0.

Prvi su ozbiljnije priprijetili domaći u 14. minuti kada je Vranić s lijeve strane ubacio upotrebljivu loptu u sredinu gostujućeg kaznenog prostora gdje je prije svih do nje došao Petrić i glavom je poslao tik uz vratnicu, a onda su u 22. minuti domaći i poentirali kada je Handanović s desne strane, s 20 metara, pronašao Čajanija na ulasku u šesnaesterac i uslijedio je mat udarac pokraj gostujućeg vratara Picaka. Nakon toga gosti su postali nešto konkretniji i to u 33. minuti kada je Sviben krenuo sam prema vrataru Gugecu koji ga je tek toliko omeo da je izgubio kontrolu lopte i završio na rubu igrališta, a minutu kasnije Karamatić je pokušao iz slobodnog udarca s 30 metara, ali domaći vratar Gugec izbacio je loptu iz svog donjeg desnog kuta, te su to isto ponovili i u 45. minuti.

Na početku drugog dijela, već u 46. minuti, domaći su povećali prednost u akciji Handanovića po desnoj strani kada je ubacio loptu u sredinu kaznenog prostora do Đurića koji ju je proslijedio do Petrića nakon čijeg je udarca gostujući vratar Picak loptu odbio na koju je natrčao Čajani i pospremio je u mrežu. Pet minuta kasnije dupli pas na rubu šesnaesterca odigrali su Perić i Handanović koji je u konačnici poslao loptu tik uz samu vratnicu, a u 60. minuti zaprijetili su i gosti kada je Vidak pronašao Ovčara u sredini kaznenog prostora koji je pucao odmah iz okreta, ali ravno u ruke vratara Gugeca. Isto tako u 73. minuti Karamatić je kratko izveo udarac iz kuta s lijeve strane do Simeunovića koji je odmah ubacio loptu pred sama domaća vrata gdje je nitko nije uspio ni dotaknuti i završila je na drugoj strani igrališta. Pri samom kraju, u 78. minuti, s domaće strane na rubu gostujućeg kaznenog prostora dupli pas odigrali su Baniček i Handanović nakon čijeg je udarca vratar Picak ukrotio loptu ispod vratnice, a minutu kasnije gostujući Ljubičić probio se po lijevoj strani pred sama domaća vrata, ali vratar Gugec izbacio je loptu iz svog donjeg desnog kuta i onda je u posljednjim sekundama Baniček dobro ciljao s ruba kaznenog prostora, ali vratar Picak uspio je izbaciti loptu iz svog donjeg lijevog kuta.

MLADOST: Gugec, Knežević (90. Horvatin), I.Šipuš, Lovrić, Perić (55. Vučak), Handanović, Čajani (67. Baniček), Vranić, D.Šipuš, Marović, Đurić (67. Miočinović) TRENER: Milan Matanović

ZELINA: Picak, Camara (55. Vidak), Pavić, Hoglin, Koščec (46. Ljubičić), Haramina (75. Grošinić), Simeunović, Sviben (46. I.Horvat), Ovčar, Karamatić, Ćosić (85. Grabovac) TRENER: Boris Perković

SAVA STRMEC – DINAMO

Trenutni poredak je: 1. SEGESTA 26, 2. VRAPČE (-1) 21, 3. MAKSIMIR 20, 4. GAJ MAČE (-1) 19, 5. TREŠNJEVKA 19, 6. ZAGOREC 18, 7. LUKAVEC (-1) 16, 8. KURILOVEC 16, 9. HAŠK 1903 15, 10. LUČKO 15, 11. PONIKVE 15, 12. DINAMO (-1) 13, 13. BISTRA 13, 14. ZELINA 11, 15. SAVA STRMEC (-1) 10, 16. MLADOST 10, 17. SAMOBOR 8, 18. TONDACH (-1) 7 bodova.

U slijedećem, 12. kolu, u subotu, 28.10.2023., od 15.30 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će kod momčadi Lukavca.