Izbornik
mla-pon-n

Prva pobjeda Mladosti u novom prvenstvu

PETRINJA – U 3. kolu Treće nogometne lige – Centar nogometaši petrinjske Mladosti ugostili su momčad Ponikve iz Zagreba od koje su bili bolji 2:0.

Prvu ozbiljniju prigodu na utakmici imali su domaći i odmah su je pretvorili u prednost, odnosno Lovrić je u 16. minuti izveo slobodni udarac s 25 metara, s desne strane, a ubačenu loptu u sredini kaznenog prostora najprije je glavom amortizirao Marović kada je došla do Vranića koji ju je ponovo glavom skrenuo u mrežu. Gosti su nešto više pokušali u 30. minuti kada se Jadek probio po lijevoj strani, ali Vranić je pravovremeno s peterca otklonio opasnost, a u 41. minuti za goste je nakon nekoliko odbijanaca unutar šesnaesterca s ruba odlično pucao Đopar, međutim isto tako reagirao je i domaći vratar Gugec kada je paradom izbacio loptu izvan igrališta, dok su u samom finišu prvog dijela, u 44. minuti, dupli pas na lijevoj strani odigrali Handanović i Čajani, ali vratar Petrčić uspješno je blokirao njegov pokušaj, kao i minutu kasnije kada je Lovrić izveo udarac iz kuta s lijeve strane do Vranića u sredini kaznenog prostora koji je i ovaj puta imao dobar pokušaj glavom.

Na početku drugog dijela, u 51. minuti, gosti su bili u izglednoj prigodi kada je Đopar iz slobodnog udarca s 25 metara, s desne strane, ubacio loptu u šesnaesterac izravno do Benka koji je opalio iz prve, ali prohujala je uz desnu vratnicu i onda su minutu kasnije domaći „podebljali“ prednost kada je Baniček na rubu kaznenog prostora pronašao Alapića koji je glavom prebacio loptu prema Periću koji ju je pokraj vratara Petrčića od vratnice poslao u mrežu. U 65. minuti Handanović se odlično probio po lijevoj strani do visine peterca gdje je loptu čekao Perić, ali vratar Petrčić na vrijeme joj je stao na put i onda se gotovo slično dogodilo i dvije minute kasnije, naime ovaj puta loptu je ubacio Vlajsović, a Petrčić kratko odbio do Perića koji ju je poslao iznad okvira i onda su na samom kraju domaći izveli akciju u dva poteza kada je vratar Gugec ispucao dugu loptu preko središta igrališta gdje je u trku bio Handanović kojeg je na rubu peterca „oči u oči“ dočekao vratar Petrčić i sačuvao svoju mrežu.

MLADOST: Gugec, I.Šipuš, Pipalović (84. D.Šipuš), Lovrić, Handanović (90. Žužić), Čajani (46. Alapić), Miočinović (46. Perić), Vranić, Marović, Cerovski (46. Baniček), Vlajsović (TRENER: Ivica Vidović)

PONIKVE: Petrčić, Bilić (81. Jakoplić), Žejavac (46. Bukovac), Čordaš (20. Gajski), Benko, Atlija (46. Cigrovski), Đopar, Vragolović, Jadek, Koletić, Fajdiga (46. Bakarić) (TRENER: Hrvoje Pipinić)

SAVA STRMEC – VRAPČE 1:2

Trenutni poredak je: 1. ZAGOREC 9, 2. HAŠK 1903 9, 3. SEGESTA 7, 4. TONDACH 6, 5. VRAPČE 6, 6. GAJ MAČE 6, 7. LUČKO 6, 8. PONIKVE 4, 9. LUKAVEC 4, 10. MLADOST 3, 11. BISTRA 3, 12. MAKSIMIR 3, 13. SAMOBOR 3, 14. ZELINA 3, 15. DINAMO 3, 16. TREŠNJEVKA 2, 17. KURILOVEC 1, 18. SAVA STRMEC 0 bodova.

U slijedećem, 4. kolu, u srijedu, 13. 09. 2023., od 17 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će u Velikoj Gorici kod momčadi Kurilovca.