ml-se-n

Segesta nakon poraza u KUP-u Mladosti uzvratila u prvenstvu

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 27. kolu Treće nogometne lige – Centar, ugostili su momčad sisačke Segeste od koje su poraženi 3:1.

Gosti su prvi došli do prednosti u 17. minuti kada se Martinović probio po desnoj strani i na petercu pronašao Rendulića koji je glavom skrenuo loptu u mrežu, a ubrzo zatim domaći su poravnali u 19. minuti kada je Vranić ubačajem iz auta na rubu kaznenog prostora pronašao Handanovića koji je iz okreta naciljao donji lijevi kut gdje je lopta pogodila gostujućeg vratara Matulića od kojeg se odbila pod vratnicu iza njegovih leđa. Tri minute kasnije Lovrić je za domaće pokušao iz slobodnog udarca sa 17 metara, ali vratar Matulić uspio je loptu odbiti.

Na početku drugog dijela, u 48. minuti, gosti su došli do nove prednosti kada se Kovačević našao na desnoj strani, uz rub kaznenog prostora, i naciljao suprotni kut domaćih vrata. Nakon toga, u 60. minuti, imali su gosti dobru prigodu kada je Kukoč-Petraello s desne strane izveo udarac iz kuta, a najviši u skoku, u sredini kaznenog prostora, bio je Živčić i glavom je poslao loptu tik iznad vrata, dok je isti učinak imao i Kovačević u 67. minuti iz slobodnog udarca s 25 metara. Dvije minute kasnije i Lovrić je za domaće izveo slobodni udarac sa sredine gostujućeg dijela terena kada je na petercu pronašao Gulina koji je glavom poslao loptu ravno u ruke vratara Matulića, a isti domaći igrač u 81. minuti „ukrao“ je loptu u gostujućoj zadnjoj liniji i uposlio Roksu u sredini kaznenog prostora, ali i ovaj puta lopta je završila u rukama gostujućeg vratara, dok su u istoj minuti na suprotnoj strani kombinirali Martinović i Kovačević nakon čijeg je udarca domaći vratar Gugec efektno izbacio loptu iz svog donjeg lijevog kuta. U samom finišu gosti su u 88. Minuti potvrdili pobjedu kada je Kukoč-Petraello s lijeve strane pred domaćim vratima pronašao Martinovića, a on put lopti u mrežu.

LUČKO – VRAPČE – odgođeno

Trenutni poredak je: 1. SEGESTA 63, 2. LUČKO (-1) 49, 3. GAJ MAČE (-2) 48, 4. MAKSIMIR 46, 5. LUKAVEC 45, 6. PONIKVE 44, 7. VRAPČE (-1) 41, 8. ZAGOREC (-1) 38, 9. TREŠNJEVKA 38, 10. HAŠK 1903 36, 11. KURILOVEC (-1) 36, 12. DINAMO (-1) 36, 13. MLADOST (-1) 35, 14. SAMOBOR (-1) 28, 15. BISTRA 27, 16. ZELINA 20, 17. SAVA STRMEC (-1) 19, 18. TONDACH 19 bodova.

U slijedećem, 28. kolu, u srijedu, 01.05.2024., od 17.30 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će u Sv.Ivanu Zelini kod momčadi Zeline.