čs-di

Češko Selo i Dinamo u derbiju podijelili bodove

PETRINJA – Nogometaši Češkog Sela, u 20. kolu Druge županijske nogometne lige – Sisak, u derbiju kola ugostili su momčad Dinama iz Odre Sisačke, a susret je okončan bez pobjednika 1:1.

Očito veliki ulog za jedne i druge nije ponudio toga previše u prvom dijelu u kojem su domaći prvi priprijetili u 15. minuti kada je Prepelec izveo slobodni udarac s dvadesetak metara, ali lopta je prohujala uz vratnicu, dok su gosti uzvratili u 22. minuti kada se u kaznenom prostoru Ranogajec izborio za loptu i s desetak metara pucao ravno u domaćeg vratara Fetića. Ipak, u 31. minuti domaći su poentirali kada je Marić na 25 metara odigrao dupli pas s Pranjićem i onda potegnuo ljevicom, a lopta je u luku odsjela pod vratnicu u gornjem desnom kutu gostujućeg vratara Butkovića.

U drugom dijelu gosti su krenuli po poravnanje i u 58. minuti nakon brze kontre po desnoj strani Ranogajec je pogodio samo vanjski dio mreže, a u 64. minuti, ponovo nakon kontre, Pavlečić se iz povoljne situacije odlučio na udarac s 18 metara, ali vratar Fetić neutralizirao je loptu u svom gornjem lijevom kutu. Novu prigodu gosti su imali i u 68. minuti kada se Jergović probio po desnoj strani i ubacio loptu pred vrata za Lučana nakon čijeg je mlakog udarca završila u rukama Fetića, a onda su u 73. minuti poentirali nakon što je nakon skoka više igrača u sredini domaćeg kaznenog prostora lopta na desnoj strani došla do Jergovića koji ju je pospremio u mrežu. Nedugo nakon toga gosti su ostali s desetoricom igrača jer je u 75. minuti dva puta „požutio“ Pavlečić, što baš i nije previše bilo vidljivo u igri budući i dalje nije nedostajalo uzbuđenja. Tako je u 80. minuti za domaće pokušao Ivica Tokić iz slobodnog udarca s dvadesetak metara, ali lopta je preletjela vratnicu, a na suprotnoj strani uz slobodnjaka je pokušao Jergović nakon kojeg je vratar Fetić izbacio loptu iz svog donjeg lijevog kuta. Isti igrač započeo je i akciju na lijevoj strani u 88. minuti u kojoj su još sudjelovali Novak i Lučan koji je iz povoljne pozicije pucao pokraj vrata. Ipak, najviše uzbuđenja zbilo se u samom finišu kada je gostujući vratar Butković u svom petercu ispustio loptu do koje je pokušao doći Križić i stekao se dojam da je nepropisno ometen od gostujućeg čuvara mreže, ali sudac Mlinarić nije bio tog mišljenja i igra je nastavljena bez konačne promjene rezultata.

U istom natjecanju nogometaši Sloge iz Hrastovice gostovali su u Sisku kod momčadi Zelenog Brijega od koje su poraženi 4:0.

U slijedećem, 21. kolu, u nedjelju, 30. svibnja, od 18 sati, nogometaši Češkog Sela gostovat će u Gvozdu kod istoimenih domaćina, dok će igrači Sloge iz Hrastovice ugostiti momčad Petrovca.