petrinia23042024gore

Odlični rezultati Sportskog kluba Petrinia na Croatian trophy 2024

U Virju je održano nekoliko natjecanja u sportskim plesovima pod promotivnim nazivom „Croatina trophy 2024.“, na kojima su plesačice i plesači petrinjskog kluba osvojili značajne rezultate i nove bodove. Kroz dva dana održana su natjecanja u organizaciji Hrvatskog sportskog plesnog saveza i u organizaciji WDSF-a  Svjetskog sportskog plesnog saveza kojima su naši plesačice i plesači osvojili bodove i za hrvatsku i za svjetsku rang ljestvicu.

Prvi put u Hrvatskoj organiziran je KUP RH za pojedince i petrinjske natjecateljice u kategoriji pojedinki osvojile su sljedeće rezultate:

Osnovci
* Una Grbeša osvaja 2. mjesto u latinsko-američkim plesovima (od 25) i 2. mjesto u standardnim plesovima (od 18)

*Lucija Knežević osvojila je 14. mjesto (od 25) u latinsko-američkim plesovima, 7. mjesto u standardnim plesovima (od 18)

Mlađa mladež

* Anes Marković osvojila je 4. mjesto u latinsko-američkim plesovima (od 22) i 4. mjesto u standardnim plesovima (od 12)

* Sunčica Turković osvojila je 16. mjesto u latinsko-američkim plesovima i 12. mjesto u standardnim plesovima.

Ovom prigodom održano je i drugo kolo KUP-a RH za sportske plesne parove i SPP Toma Svoboda – Lara Matijević potvrdili su svoje vodstvo u kategoriji mlađe mladeži, basic, odnosno bili su prvi u obje discipline.

Na bodovnom dijelu turnira rezultati su bili sljedeći:
Osnovci:

*Lucija Knežević, D3 kategorija 12. mjesto u latinsko-američkim plesovima (od 20) i 4. mjesto u standardnim plesovima (od 12)
* Una Grbeša, C kategorija 1. mjesto u latinsko-američkim plesovima i 2. mjesto u standardnim plesovima,

Mlađa mladež:
* Sunčica Turković, D3 kategorija u latinsko-američkim plesovima 10. mjesto i C u standardnim plesovima odlično 9. mjesto

* Anes Marković, C kategorija, u konkurenciji 17 natjecateljica osvojila je 5. latinsko-američkim plesovima i izvrsno 5. mjesto u standardnim plesovima.

U kategoriji mlađe mladeži kod sportskih plesnih parova SPP Toma Svoboda – Lara Matijević, C kvatitativna kategorija, osvojili su 2. mjesto u latinsko-američkim plesovima i 1. mjesto u standardnim plesovima.

Drugi dan održana su međunarodna natjecanja za pojedince u organizaciji WDSF-a, a u kategoriji JUNIOR I odlične rezultate postigla je Anes Marković zauzevši 8. mjesto od 15 natjecateljica u latinsko-američkim plesovima i 7. mjesto od 14 natjecateljica u standardnim plesovima.

U kategoriji JUVENILE II odlična je bila Una Grbeša osvojivši 2. mjesto od 12 natjecateljica u standardnim plesovima i 4. mjesto u latinsko-američkim plesovima.

Novim uspješnim rezultatima plesačice i plesači osvojili su i nove bodove te je u prvom povijesnom formiranju hrvatske reprezentacije u kategoriji pojedinaca, članica SPK Petrinia, Anes Marković postala članica reprezentacije u kategoriji mlađe mladeži.