Izbornik
mla-din-n

Mladost bolja od Dinama iz Odranskog Obreža

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 19. kolu Treće nogometne lige – Centar, ugostili su momčad Dinama iz Odranskog Obreža od koje su bili bolji 2:1.

Nakon nekoliko početnih nepreciznih pokušaja iz daljine, s jedne i druge strane, gosti su došli do prednosti u 26. minuti nakon što je Vedriš ostao sam i neometan u sredini kaznenog prostora s lijeve strane kada je precizno naciljao mrežu uz desnu vratnicu domaćeg vratara Gugeca. Domaći su potom uzvratili u 34. minuti kada je nakon odbijanaca, poslije udarca iz kuta, Perić pokušao na lijevoj strani s desetak metara, ali lopta je završila tik uz suprotnu vratnicu, a u 44. minuti isti igrač je pokušao i glavom s dva-tri metra kada je Lovrić ubacio loptu iz slobodnog udarca s 25 metara, međutim gostujući vratar uspio je uhvatiti loptu ispred same crte.

Odmah na početku drugog dijela domaći su došli do udarca iz kuta s lijeve strane koji je izveo Lovrić, a Cerjak nakon samo nekoliko sekundi provedenih u igri glavom je skrenuo loptu u mrežu za poravnanje. Novu dobru prigodu domaći su imali i u 69. minuti kada je Vranić, s lijeve strane, rukama ubacio loptu s ruba igrališta do Cerjaka koji ju je odmah proslijedio do Handanovića na rub šesnaesterca nakon čijeg je udarca prohujala tik uz vratnicu. Također, dobru prigodu domaći su imali i u 80. minuti kada je Lovrić ponovo izveo slobodni udarac s 25 metara s lijeve strane pred gostujuća vrata gdje je nespretno reagirao vratar Šolčić što je iskoristio Marović, ali Bukovac je s crte izbacio loptu u igralište, ali se zato gostujući čuvar mreže iskupio u 87. minuti nakon brze i precizne akcije Lovrića, Cerjaka i Vlajsovića i onda je dvije minute kasnije morao po loptu u mrežu nakon Lovrićevog udarca iz kuta s lijeve strane kada je Vranić tek toliko dodirnuo loptu za prednost domaćina i konačnu pobjedu.

SAVA STRMEC – GAJ MAČE

Trenutni poredak je: 1. SEGESTA 39, 2. LUČKO 37, 3. MAKSIMIR 35, 4. GAJ MAČE (-1) 35, 5. TREŠNJEVKA 34, 6. LUKAVEC 34, 7. DINAMO 32, 8. VRAPČE 29, 9. KURILOVEC 29, 10. PONIKVE 28, 11. ZAQGOREC 22, 12. MLADOST 22, 13. HAŠK 1903 20, 14. SAMOBOR 20, 15. BISTRA 20, 16. ZELINA 15, 17. SAVA STRMEC (-1) 13, 18. TONDACH 13 bodova.

U slijedećem, 20. kolu, u subotu, 16.04.2024., od 16 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će u Zagrebu kod momčadi Ponikve.