Izbornik
ml-ku-n

Mladost bolja od Kurilovca

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 21. kolu Treće nogometne lige – Centar, ugostili su momčad Kurilovca iz Velike Gorice od koje su bili bolji 3:0.

Domaći su većinu posla odradili u prvoj dionici, a počelo je u 12. minuti kada je Lovrić izveo udarac iz kuta s lijeve strane na drugu vratnicu gdje se našao Vranić i glavom pospremio loptu u bliži kut gostujućeg vratara Tora. Samo minutu kasnije Alapić je došao u prigodu nakon greške gostujuće obrane kada se našao sam pred vratarom Torom koji mu je krenuo u susret, ali lopta je prošla pokraj same vratnice. Ipak, u 17. minuti domaći su još jednom uspjeli poentirati na sličan način, ali ovaj puta Lovrić je izveo udarac iz kuta s desne strane, a Vranić se našao u sredini kaznenog prostora i ponovo glavom skrenuo loptu koja se od desne vratnice vratara Tora odbila u mrežu. U samom finišu prvog dijela, na početku sudačke nadoknade, Alapić je ponovo bio „oči u oči“ s gostujućim čuvarom mreže nakon duge ubačene lopte, ali ovaj puta bio je precizniji i naciljao donji lijevi kut gostujućih vrata.

U drugom dijelu domaći su uspješno održavali prednost i priprijetili u 61. minuti kada je Lovrić u lijevom kutu kratko uposlio Handanovića nakon čijeg je udarca s 20 metara lopta prohujala tik uz vratnicu, a u 77. minuti Lovrić je još jednom izveo udarac iz kuta s desne strane, a na ubačenu loptu natrčao je Marović i glavom je s peterca poslao pokraj vratnice i onda su prvi puta ozbiljnije zaprijetili i gosti kada se Rojka odlučio na udarac s 30 metara, primijetivši izlazak domaćeg vratara Gugeca, ali lopta je za malo preletjela prazna vrata.

BISTRA – SEGESTA

Trenutni poredak je: 1. LUČKO 43, 2. SEGESTA (-1) 42, 3. GAJ MAČE 39, 4. MAKSIMIR (-1) 38, 5. PONIKVE 34, 6. TREŠNJAVKA 34, 7. LUKAVEC 34, 8. VRAPČE 33, 9. DINAMO 33, 10. KURILOVEC 30, 11. ZAGOREC 28, 12. MLADOST 25, 13. HAŠK 1903 24, 14. SAMOBOR 20, 15. BISTRA (-1) 20, 16. ZELINA 19, 17. SAVA STRMEC (-1) 14, 18. TONDACH 14 bodova.

U slijedećem, 22. kolu, u subotu 30.03.2024., od 16 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će u Lučkom kod istoimenih domaćina.