tšk-mla

Mladost na proslavi 90. obljetnice TŠK-a 1932

TOPOLOVAC – Nogometaši petrinjske Mladosti odigrali su prijateljsku utakmicu protiv momčadi TŠK-a 1932 u sklopu njihove proslave 90. obljetnice kluba (26.09.1932.).

Na kraju su slavili domaćini 4:2, a što se prigoda tiče prvi su priprijetili gosti u 4. minuti kada je Tachi izveo udarac iz kuta s lijeve strane, a Pavlović glavom naciljao gornji dio vratnice. Nakon toga, u 20. i 37. minuti, istaknula su se oba vratara, domaći Mrkobrada i gostujući Rozić nakon dobrih pokušaja Lukasa Davorije, odnosno Filipa Križea, a minutu kasnije Rozić je ipak savladan kada se pred gostujućim vratima našao Šoštarić za početno vodstvo domaćina. Do kraja prvog dijela, u 42. minuti, poentirali su i Petrinjci kada je Mioković, s ruba igrališta, ubacio loptu u sredinu kaznenog prostora gdje je nakon odbijanaca došla do Lovrića koji ju je pospremio u mrežu.

Na početku drugog dijela, u 51. minuti, Lovrić je pokušao i udarcem s 18 metara, ali vratar Mrkobrada izbacio je loptu ispod vratnice, dok je isti igrač u 58. minuti bio asistent Paviću na lijevoj strani na petercu nakon čijeg se udarca lopta od vratnice odbila izvan igrališta. U 63. minuti domaći su došli i do drugog pogotka i to iz dva pokušaja kada je Filip Križe došao u dobru poziciju na desnoj strani i pucao, a vratar Rozić loptu odbio, ali pritrčao je Mileković i poslao je u mrežu, a nakon toga Petrinjci su imali dva dobra pokušaja, u 65. i 66. minuti, preko Pavića, međutim lopta je, u prvoj situaciji iz slobodnog udarca s 18 metara, završila u naručju domaćeg, dok je u drugoj proletjela tik uz vratnicu. Ipak, u 69. minuti i gosti su uspjeli poentirati kada je Lovrić na desnoj strani pronašao Baničeka koji je sve odradio u solo dionici i pred vratima servirao loptu Papiću koji ju je samo skrenuo u mrežu. Tri minute kasnije domaći su došli i do trećeg pogotka kada je Filip Križe u trku s lijeve strane ubacio loptu u sredinu kaznenog prostora do Sekulića koji je naciljao nebranjeni dio mreže. U samom finišu, u 81. minuti, ponovo se istaknuo domaći čuvar mreže kada je odlično neutralizirao pokušaje Baničeka i Papića, a u posljednjim sekundama Mileković je svojim drugim, a domaćim četvrtim, pogotkom zaključio utakmicu kada je pobjegao sam prema gostujućem vrataru Lešiću i matirao ga.

Utakmica protiv Mladosti samo je jedna u nizu tijekom proslave obljetnice o kojoj je Zdravko Križe, predsjednik kluba, kazao: „Planirali smo da nešto napravimo tijekom cijele godine vezano za prijateljske klubove iz naše Županije, tako da smo planirali da od ožujka, od kada je TŠK počeo djelovati, pa do devetog mjeseca, odnosno 26. rujna 1932. godine, kada je službeno osnovan, organiziramo nekoliko utakmica kojima bi obilježili ovaj značajni jubilej jednog malog mjesta u sklopu Grada Siska i Sisačko-moslavačke županije. U okviru proslave planirali smo da, uz klubove iz Županije, budu i klubovi koji su bliski vezano za igrački kadar, jer mnogi igrači nastupali su, osim za TŠK, i za sisačku Segestu, petrinjsku Mladost i sisački Metalac, a s druge strane da povežemo i generacije TŠK-a koje su ostvarile povijesni uspjeh kada je TŠK bio i prvoligaš, odnosno da organiziramo utakmice s današnjim prvoligašima Goricom i Dinamom, kao i selekcijom veterana HNS-a iz razloga što su veterani TŠK-a ostvarili povijesni uspjeh i bili veteranski prvaci Hrvatske 2013. godine.“