pet-trn-g

Petrinjski rukometaši i dalje na podjeli vodeće pozicije

PETRINJA – U 8. kolu Druge hrvatske rukometne lige – Sjever rukometaši Petrinje ugostili su momčad Trnovca od koje su bili bolji 44:26.

Jedino pozitivno u rezultatu gosti su imali na samom početku kod početnog vodstva, a onda su domaći postepeno stvarali sve veću razliku koju su gosti koliko-toliko održavali do poluvremena kada su bili u minusu „samo“ devet pogodaka (20:11).

U drugom dijelu razlika iz poluvremena je u konačnici udvostručena čemu je u velikoj mjeri pridonio i domaći vratar Adriano Polanščak s 21 obranom, a što se strijelaca tiče najuspješniji je, s 13 pogodaka, bio gostujući igrač Karlo Cesar, dok su u domaćim redovima najefikasniji bili, za ukupno polovicu pogodaka, Enis Krličević (9), Petar Pezić (7) i Roberto Krpačić (6).

Na prvenstvenoj ljestvici Petrinjci dijele prvo mjesto, s 14 bodova, s Ludbregom, a dijeli ih samo dva pogotka razlike (Ludbreg +49 – Petrinja +47).

U slijedećem 9. kolu slijedi pravi derbi kada će Petrinjci gostovati kod momčadi Ludbrega.