Izbornik
pet-rug-n

„Rovovska bitka“ Petrinje i Rugvice

PETRINJA – Rukometaši Petrinje, u 14. kolu Druge hrvatske rukometne lige – Sjever, ugostili su momčad Rugvice od koje su bili bolji 33:29.

Pravu „rovovsku bitku“ odradili su Petrinjci i Rugvičani punih 60 minuta i bilo je zanimljivo, napeto, muški i žestoko, a za domaće se prelomilo tek u 42. minuti do kada su gosti održavali jedan do dva pogotka prednosti uz 14 poravnanja u tom razdoblju. Osim početne prednosti (1:0) novu su ostvarili kod rezultata 21:20 i onda su je počeli povećavati do maksimalnih +6  u 57. minuti (32:26) koju su gosti do kraja samo ublažili za konačnih +4 (33:29).

Što se strijelaca tiče najefikasniji su bili u domaćim redovima Bruno Mlakar (10) i Luka Marjanović (7), dok su gosti efikasnost rasporedili na drugačiji način, odnosno po šest pogodaka postigli su Jakov Katić, Fran Vicić i Leo Gerenđir Matić.