slo-nac-n

Sloga remijem protiv Nacionala potvrdila plasman u 1.ŽNL NS SMŽ

HRASTOVICA – Nogometaši Sloge iz Hrastovice, nakon što su osvojili prvo mjesto u prvenstvu 2.ŽNL – Sisak i pobjede (4:3) protiv Metalca iz Međurića u 2.kolu kvalifikacija za popunu 1.ŽNL NS SMŽ, u 3.kolu ugostili su momčad Nacionala iz Starog Grabovca, a susret je okončan bez pobjednika 1:1.

Nakon nekoliko pokušaja iz daljine s jedne i druge strane prvi su ozbiljnije priprijetili gosti u 20.minuti kada je Klarić s desne strane na petercu pronašao Bilića koji je poslao loptu ravno u ruke vrataru Rončeviću, do su domaći uzvratili u 28.minuti kada je Prelčec ubacio loptu s desne strane koju je Tašić skrenuo iz prve, ali završila je isto tako u rukama vratara Fijačka. Novu dobru prigodu domaći su imali u 31.minuti kada se Gusić probio u kazneni prostor, a vratar Fijačko nogom odbio loptu na koju je ponovo natrčao Gusić, ali i u ovom pokušaju Fijačko je bio uspješniji izbacivši je izvan igrališta.

Na početku drugog dijela, u 49.minuti, Gusić je s domaće strane zaprijetio u solo dionici s desne strane i onda nadmudrivši i vratara Fijačka poslao loptu tik uz suprotnu vratnicu. Ipak, u 59.minuti domaći su uspjeli i poentirati kada je Tašić u sredini kaznenog prostora prebacio gostujućeg vratara, a do lopte je uz rub igrališta došao Gusić i povratno je ponovo proslijedio do Tašića koji je bio precizan s desetak metara. Nakon toga Gusić je odradio još jednu solo dionicu i u 75.minuti, vratar Fijačko je loptu odbio, a Baić „očistio“ ispred crte. U 81.minuti i gosti su uspjeli poentirati, a sve je učinio Keđemet, odnosno najprije se probio po lijevoj strani i kada je ubacivao loptu u kazneni prostor pogodila je Biru u ruku, a sudac Šaško pokazao je na bijelu točku s koje je Keđemet bio precizan. Na kraju, u 88.minuti, gosti su bili i blizu pobjedi kada je Rizvanović snažno pucao s 25 metara, ali naciljao je samo vratnicu.