„Fenjeraši“ podijelili bodove „Fenjeraši“ podijelili bodove
PETRINJA – U 4. kolu Četvrte nogometne lige – Središte Zagreb nogometaši petrinjske Mladosti ugostili su momčad Poleta iz Buševca, a susret je okončan... „Fenjeraši“ podijelili bodove

PETRINJA – U 4. kolu Četvrte nogometne lige – Središte Zagreb nogometaši petrinjske Mladosti ugostili su momčad Poleta iz Buševca, a susret je okončan bez pobjednika – 1:1.

Obzirom na dosadašnji učinak (dva posljednja mjesta bez bodova) Petrinjcima i Buševčanima je već stvoren određeni pritisak za osvajanjem bod(ov)a. Na kraju su ih podijelili u ogledu koji osim borbenosti, ponekad i pretjerane, nije ponudio ljepotu igre. Iz toga je proizišlo i malo izglednih prigoda, a domaći su svoju najbolju iskoristili u 17. minuti lijepim pogotkom Lovrića kada se, nakon akcije po desnoj strani, našao na 18 metara i precizno naciljao gornji lijevi kut gostujućeg vratara Šoića. Prije toga za goste je u 8. minuti pokušao Zlodi udarcem s ruba 16-erca, ali lopta je završila u rukama vratara Tolušića, dok je minutu kasnije Lovrić izveo udarac iz kuta s desne strane za domaće kada je loptu glavom na „petercu“ zahvatio Balen, međutim vratar Šoić ju je krajnjim naporom izbacio izvan igrališta iz donjeg desnog kuta. U prvom dijelu još su samo dvije situacije dovele do uzbuđenja kada su u 24. minuti na liniji kaznenog prostora kombinirali Lovrić i Matić nakon čijeg je udarca lopta proletjela uz vratnicu, dok su u 28. minuti glavni (Firm) i pomoćni sudac (Jurašić), nakon što je gostujući igrač igrao rukom u svom kaznenom prostoru, pronašli Solomonsko rješenje, odnosno označili su zaleđe.

U drugom dijelu, bez obzira na nekoliko promjena u momčadima, nije se promijenila „krvna slika“, a onda su se gosti radovali u 60. minuti kada se u gužvi pred domaćim vratima i nekoliko odbijanaca najbolje snašao Matušin i matirao vratara Koricu za poravnanje na 1:1. Nakon toga nešto angažiranija igra Petrinjaca nije urodila plodom  i akcije su zaustavljane ispred kaznenog prostora,međutim u sudačkoj nadoknadi ipak su se za prigode uspjeli izboriti Filipović i Lovrić, ali oba puta lopta je za nekoliko centimetara promašila okvir vrata.

U slijedećem, 5. kolu, u srijedu, 13. rujna, nogometaši Mladosti gostovat će u Strmecu kod domaće momčadi Save, a susret će početi u 17 sati.