trnje-ml

Odlična premijera u Trnju, svakome po bod

ZAGREB – Na početku prvenstva Treće hrvatske nogometne lige – Središte nogometaši petrinjske Mladosti gostovali su u Zagrebu kod momčadi Trnja, a susret je okončan bez pobjednika 1:1.

Odličnom predstavom Trnje i Mladost otvorili su novu sezonu, a da će tome biti tako dalo se naslutiti već na samom startu jer su u 3. i 6. minuti, s gostujuće strane, Cvitanović i Plićanić pokušali ugroziti domaćeg vratara Gudelja iz daljine, s 20-ak metara, ali u oba slučaja lopta je završavala u njegovom naručju. Odmah nakon toga domaći su u 8. i 11. minuti bili čak i konkretniji pred gostujućim vratima, međutim više od toga bio je vratar Jelavić koji je izvanrednim reakcijama neutralizirao udarce iz blizine. Novu priliku Petrinjci su potom imali u 15. minuti nakon solo dionice Cvitanovića nakon čijeg je udarca s ruba kaznenog prostora Gudelj ipak nekako loptu ukrotio, a onda se „drama“ preselila na suprotnu stranu kada je u 19. minuti Kanceljak izveo udarac iz kuta s desne strane i lopta se našla u sredini kaznenog prostora gdje su uslijedili odbijanci, blokade, vratnica i na kraju Gujina glava kojom je poslao loptu pod vratnicu za vodstvo domaćina. Sličnu situaciju stvorili su i Petrinjci u 26. minuti kada je Ćavar izveo udarac iz kuta s desne strane, a Hadžić bio najviši u skoku, međutim lopta je prohujala tik uz vratnicu. U 35. minuti domaći su povukli brzu kontru po lijevoj strani u kojoj je na kraju Kanceljak u kaznenom prostoru pokušao nadmudriti vratara Jelavića, ali bezuspješno jer gostujući čuvar mreže bio je u kontaktu s loptom dovoljno toliko da ju je skrenuo u vratnicu i završila je izvan igrališta. Do odmora, u posljednjim trenucima prvog dijela, gosti su za nekoliko centimetara ostali bez poravnanja rezultata kada je Saiti s lijeve strane ubacio loptu na peterac odakle ju je Pličanić glavom, tik iznad vratnice, poslao izvan igrališta.

Već na početku drugog dijela, u 48. minuti, Petrinjci su došli u novu prigodu kada je Seth u prvoj akciji, nakon ulaska u igru u nastavku, pobjegao po desnoj strani, a nakon udarca vratar Gudelj je na crti uspio loptu nekako ukrotiti. U 53. minuti domaći su pokušali još jednom iz prekida, odnosno nakon brojnih udaraca iz kuta i ovaj puta Kanceljak je ubacio loptu s desne strane, a Guju, najboljeg strijelca Lige prošle sezone, centimetri su dijelili od novog pogotka, ali zato nisu Korečića u 61. minuti kada je odlično reagirao u domaćem kaznenom prostoru na ubačaj Mašića s lijeve strane i glavom skrenuo loptu u donji lijevi kut vratara Gudelja. Da u Petrinju ide veliki bod još jednom se pobrinuo vratar Jelavić u 82. minuti kada se nakon ubačene lopte iz „slobodnjaka“ pred njim našao Sopić, ali izvanrednim ulaskom u šut njegova mreža je ostala mirna.