op-ml-n

„Zeleni“ spremni za uzvratnu kvalifikacijsku utakmicu za popunu 2. HNL protiv Opatije

PETRINJA – Kada određeno natjecanje i raspored spoje dvije uzastopne utakmice onda je običaj reći kako je prva tek prvo poluvrijeme tih ogleda, a tako je i u slučaju kvalifikacija za popunu 2. HNL između petrinjske Mladosti i Opatije.

U „prvom poluvremenu“ u Petrinji niti jedna momčad nije ostvarila rezultatsku prednost jer je susret okončan bez pobjednika i pogodaka pa će tako odluka pasti na riječkoj Kantridi.

Trener Petrinjaca Zoran Buinac svjestan je onoga što se događalo na Gradskom stadionu u Petrinji: „Nakon te utakmice i 0:0 napravili smo jednu stvarno veliku analizu, na projektoru smo igračima izdvojili više od sto slajdova, pogledali cijelu utakmicu i ukazali na nešto što možda nisu ni bili svjesni tijekom utakmice i tih 90 minuta. Meni osobno, kao treneru, nakon deset minuta je bilo vidljivo da ima jako puno naših mladih igrača koji su u grču, da ne odgovaraju na način kako smo se dogovorili i kako smo postavili igru. Bilo je tu jako puno dugih lopti, ono što nas ne krasi i što tako ne igramo i ono što je najbitnije što nismo dogovarali. Vrlo jasno je analiza pokazala da je Opatiji pružena jedna velika prigoda, a mi smo igrali, čak mogu reći i poluaktivno i mislim da smo promašili vrijeme darivanja za dobrih sedam mjeseci jer se zna kada je to vrijeme. Opatija to nije znala iskoristiti bez obzira na svoje iskustvo koje ima. Vesele me samo neki segmenti unutar te utakmice, ali imamo to „drugo poluvrijeme“ pa ćemo vidjeti.“

Slijedio je i pogled unaprijed: „Može se očekivati sasvim drugačija utakmica u rasporedu, sustavu igre i po imenima igrača. Vrlo je jasno da moramo shvatiti jednu situaciju da bez obzira na veliku psihološku pripremu prve utakmice jako puno igrača je zakazalo što je i razumljivo na temelju njihovog iskustva koje su imali do sada. Namjerno ne spominjem momčad Opatije, ne želim ih isticati, jer svi znamo da je ta momčad stvarana ciljano za ulazak u Drugu ligu za razliku od nas. Sva petrinjska javnost mora „kupiti“ iskrenu situaciju da je Vinogradar kao prvi htio ići u kvalifikacije mi bi tek sada počeli pripremama, a to možemo reći i za Kurilovec, koji je drugi. Znači mi smo, kao treći, iskoristili prigodu uz zadovoljavanje svih uvjeta licenciranja i mi smo pokušali, mi smo hrabri i dalje se ne odričemo svega toga, ali usporedba stvaranja naše momčadi koju smo slagali kada smo kretali u Trećoj ligi i stvaranja Opatije je nešto što je neusporedivo. Dakle, prvoligaški igrači, neću govoriti njihova imena, a ima ih dosta, sigurno su potvrda što je bila nakana Opatije u samom slaganju, dok to nama nije bilo tako. Međutim, u ovakvim utakmicama to sve uvijek ne prolazi, nogomet je varljiv, ne prolazi ta kvaliteta uvijek jer nekada je važnije srce. Ono što je meni bilo vrlo drago je pokazatelj da smo mi 40 minuta bili s igračem manje i sada smo već postali nekakav brand da znamo igrati i u takvoj situaciji. To nije bilo lagano i od igrača nisam tražio povlačenje nego jednostavno tada upravo jednu hrabrost i mislim da smo pokazali prema naprijed jednu dosta dobru volju, promašili određene prigode koje smo mogli kapitalizirati u našu korist, imali smo u tom otvaranju puno nedostataka jer smo otvarali prostore u tim međulinijama gdje je Opatija na kraju mogla i poentirati, ali rezime svega je da mi je jako žao, jer smo analizirali i pregledali sporni trenutak iz 51. minute, sve je vrlo jasno, sve je jako lijepo vidljivo, a Filipović će nam jako puno nedostajati u drugoj utakmici. Dakle, njegovo isključenje je apsolutno neopravdano, mi se ni na što ne vadimo, moramo ga nadomjestiti i na kraju krajeva isto i kao kapetana Špišića, kao i Pavlovića, jer to su sve igrači koji su bili standardni protiv Hajduka u KUP-u. Znači, oni dečki koji će ući u jednoj situaciji koju ćemo promijeniti u sustavu i zahtjeva u toj utakmici veliki sam optimista, jer mi je tih nekakvih zadnjih dvadesetak minuta te jako velike borbe pokazalo da mi možemo. Ne mogu reći, bez obzira što kao trener moram priznati dosta lošu našu utakmicu, tu nema isprike, ali ne mogu dečkima zamjeriti na angažiranosti. Mislim da je veliki problem u prvoj utakmici bio da su pojedinci bili u jednom transu, oni nisu igrali nogama na zemlji, nego je na njih utjecala važnost utakmice, a možda i broj gledatelja iako nije svaki puta tribina toliko popunjena. Međutim, kada se „spusti ručna“ i kada krenemo kolektivno i kada odradimo te izmjene koje stvarno daju pozitivan ton i ono što je najbitnije svi smo vrhunski fizički pripremljeni i mislim da ne moramo odustati od te druge utakmice u kojoj možemo puno napraviti.“