slo-ban-n

Banovac minimalno slavio u Šodergrabi

HRASTOVICA – Nogometaši Sloge iz Hrastovice, u 20. kolu Prve županijske nogometne lige NS SMŽ, ugostili su momčad Banovca iz Gline od koje su poraženi 1:0.

Gosti su već u 8. minuti došli do prednosti kada se poslije duge ubačene lopte Šola našao sam iza domaće obrane i „oči u oči“ matirao vratara Roginu. Nakon toga u dobroj prigodi za goste bio je i Abramović u 14. minuti nakon proboja po desnoj strani, a Olujić je izbacio loptu ispred crte. Četiri minute kasnije pokušali su i domaći iz slobodnog udarca s 20 metara preko Marića, ali lopta je završila u naručju gostujućeg vratara Majceka. U 22. minuti još jednu dobru prigodu imali su gosti kada je Šola izveo slobodni udarac s desne strane i na petercu pronašao Bana koji je glavom skrenuo loptu u vratnicu, a u 28. minuti pred domaćim vratima se našao i Putrić, ali vratar Rogina odlično je reagirao i odbio loptu sačuvavši svoju mrežu.

U drugom dijelu ozbiljnije su najprije prijetili domaći i to u 65. minuti kada je Marić izveo slobodni udarac s lijeve strane pred sama vrata na suprotnu, ali Lovrić je uspio poslati loptu uz samu vratnicu, a četiri minute kasnije ubačena lopta Knežića s 30 metara završila je samo na vratnici, dok je Marić u 71. minuti odlično pucao s 25 metara, međutim lopta je prohujala za malo iznad okvira i onda su u finišu gosti mogli „podebljati“ prednost, najprije u 85. minuti kada su u domaćem kaznenom prostoru kombinirali Piršić i Abramović koji je neometan s deset metara poslao loptu u ruke vrataru Rogini, te u 90. minuti kada je Prajdić uposlio Abramovića iza zadnje linije domaće obrane, ali vratar Rogina pravovremeno je reagirao i blokirao njegov pokušaj.