čs-ha-n

Češko Selo bolje od desetorice Hajdukovaca

PETRINJA – U 6. kolu Druge županijske nogometne lige – Sisak nogometaši Češkog Sela ugostili su momčad Hajduka iz Sela od koje su bili bolji 4:0.

Znakovito je da su gosti nastupili sa samo deset igrača u polju i kao takvi uspjeli su utakmicu privesti kraju. Domaći su došli do prednosti već u 9. minuti kada je najprije s ruba kaznenog prostora pucao Marić, a lopta se odbila do Todorovića koji ju je prvi puta pospremio u mrežu. Samo minutu kasnije domaći su izveli akciju u tri poteza kada je Pavković na desnoj strani u sredini šesnaesterca pronašao Marića, a on Ranogajeca na suprotnoj strani i uslijedili su odbijanci pred gostujućim vratima, ali lopta je u konačnici završila u naručju vratara Veselya. U 15. minuti uzvratili su i gosti kada se Zbačnik našao sam iza obrane, ali domaći vratar Pranjić istrčao mu je na rub kaznenog prostora i spasio svoju mrežu, a slična situacija zbila se u 17. minuti i na suprotnoj strani samo što je Todorović uspio pucati, ali lopta je prošla tik uz vratnicu. Ipak, u 29. minuti domaći su po drugi puta poentirali kada se Marić odlučio na udarac iz okreta s 25 metara i lopta je odsjela u donjem desnom kutu gostujućeg čuvara mreže. Nakon toga Ranogajec je za domaće u 32. i 36. minuti imao dvije prigode, ali prvu nije iskoristio kada je na asistenciju Pavkovića s dva metra glavom promašio okvir vrata, dok je u drugoj bio precizniji u akciji Ivice Tokića i Marića kada se na istoj udaljenosti našao sam pred praznom mrežom i onda je minutu kasnije bio asistent Todoroviću u sredini kaznenog prostora koji je za djelić sekunde bio brži od vratara Veselya za uvjerljivih 4:0.

Drugi dio donio je održavanje stečene prednosti koju je Ivica Tokić mogao „podebljati“ u 62. minuti odličnim udarcem s 25 metara, ali lopta je prohujala tik uz vratnicu, a gosti su imali prigodu ublažiti poraz u 71. minuti kada je Zbačnik izveo slobodni udarac s 30 metara pod samu vratnicu odakle ju je vratar Sučević uspio izbaciti izvan igrališta, dok im je u 78. minuti i sama vratnica ostala prepreka.