čs-gvo

Češko Selo pobjedom preuzelo vrh

PETRINJA – Nogometaši Češkog Sela, u 20. kolu Druge županijske nogometne lige – Sisak, ugostili su momčad Gvozda od koje su bili bolji 3:2.

Utakmica je počela minutom tišine za nedavno preminulog Ivicu Brko, dugogodišnjeg nogometnog djelatnika među kojima je bila i funkcija glavnog tajnika (1994.-2001.) Nogometnog saveza Sisačko-moslavačke županije.

Što se utakmice tiče gosti su poveli već u prvoj minuti, odnosno nakon tridesetak sekundi, kada je Vrbić, sa svoje polovice igrališta, dugom loptom u šesnaestercu na lijevoj strani pronašao Šolu koji je iskoristio priliku i pokraj vratara Radmana put lopti u mrežu na suprotnoj strani. Novu prigodu gosti su imali i u 19. minuti kada je Perenčević izveo udarac iz kuta s desne strane i nakon gužve i odbijanaca lopta je u sredini kaznenog prostora došla do Brodara koji ju je poslao tik uz samu vratnicu, a onda su u slijedećoj minuti odmah uzvratili domaći gdje se pred gostujućim vratima najbolje snašao Todorović i poravnao na 1:1. Nakon toga domaći su, u 33. minuti, mogli doći i do prednosti kada je najprije pucao Prepelec, vratar Buzuk loptu odbio na koju je natrčao Todorović, a Vrbić sve blokirao. Prepelec je još jednom pokušao dobrim udarcem s dvadesetak metara u 37. minuti, ali lopta je prohujala tik uz vratnicu, a onda je u 42. i poentirao iz neposredne blizine nakon gužve i odbijana. Ipak, do kraja prvog dijela još jednom se zatresla o domaća mreža nakon nesporazuma Križića i Šalića na sredini domaćeg dijela igrališta Perenčević je došao do lopte iza njihovih leđa i prebacio je preko istrčalog vratara Radmana u praznu mrežu.

U drugom dijelu domaći su krenuli u lov na „cijeli plijen“ i tako je Marić dobro pucao iz okreta s 18 metara u 62. minuti, ali ravno u gostujućeg vratara, a minutu kasnije Prepelec je na sličnoj udaljenosti prihvatio odbijenu loptu i poslao je tik uz vratnicu. U 68. minuti Uvalić se našao iza gostujuće obrane, dobro pucao, ali vratar Buzuk isto tako obranio, a bio je jednako uspješan i u 70. i 71. minuti kada je „iščupao“ loptu iz svoga donjeg lijevog i desnog kuta nakon dobrih pokušaja Prepelca i Jukića, kao i 78. minuti kada je još jednom dobro pucao Prepelec kada je odbio loptu na koju je natrčao Jukić i prebacio prazna vrata. Ipak, u 81. minuti od još jedne uspješne obrane dijelili su ga milimetri kada je Ivišić izveo slobodni udarac s 25 metara toliko precizno da je lopta uspjela pronaći put između njegovih prstiju i vratnice i našla se iza njegovih leđa. Taj trenutak bio je presudan za veliku nervozu gostujućih igrača do kraja susreta, od kojih su neki i „pocrvenjeli“ (Brodar, Gubo), pokušavajući sucu Mariću prezentirati neku svoju „pravdu.“