Izbornik
čs-ma-n

Druga prvenstvena pobjeda Češkog Sela

PETRINJA – Nogometaši Češkog Sela, u 2. kolu Druge županijske nogometne lige – Sisak, bili su domaćini momčadi Mahova od koje su bili bolji 2:1.

Prvu ozbiljniju prigodu domaći su imali u 9. minuti kada se Markanović našao sam pred gostujućim vratarom Petrasom i bio brži za djelić sekunde, ali naciljao je samo vratnicu. Nakon toga domaći su poentirali u 18. minuti u akciji Ivišića i Čuture na rubu kaznenog prostora koji je „pokupio paučinu“ u bližem gornjem lijevom kutu, a u 27. minuti brzu obećavajuću akciju izveli su Marić, Čutura i Ivišić, ali sve je okončano u gostujućem bloku. U 33. minuti domaći su imali i dobar dalekometni pokušaj, odnosno Ivica Tokić je precizno izveo slobodni udarac s 30 metara, ali vratar Petras uspio je izbaciti loptu iz svog donjeg desnog kuta, ali minutu kasnije bio je uspješniji iz kaznenog udarca kada je Pomoravca lopta pogodila u ruku.

U drugom dijelu u 52. minuti domaću akciju, s desne na lijevu stranu, izveli su Ivica Tokić, Pezić i Rajić nakon čijeg je udarca s peterca lopta prošla uz samu suprotnu vratnicu i onda je u 66. minuti „kazna“ došla na suprotnoj strani iz prve prave prigode koju su ustvari „skuhali“ domaći, odnosno Jukić je glavom vratio „kratku“ loptu vrataru Vukadinu što je iskoristio Pavičić, ali domaći vratar ga je nepropisno zaustavio, a uspješan realizator najstrože kazne bio je Pomoravec i onda je još jednom, u 73. minuti, pokušao Ivica Tokić iz slobodnog udarca s 25 metara, međutim i ovaj puta gostujući vratar Petras izašao je pobjednikom i paradom uz desnu vratnicu izbacio loptu izvan igrališta.