sl-čs

Hrastovčani odnijeli pobjedu u lokalnom derbiju

HRASTOVICA – U lokalnom derbiju 21. kola Druge županijske nogometne lige – Sisak nogometaši Sloge iz Hrastovice ugostili su momčad Češkog Sela od koje su bili bolji 3:2.

Derbi je opravdao očekivanja i ponudio dosta uzbuđenja, a prvo se zbilo već u 6. minuti kada je za domaće pokušao Marić po lijevoj strani, a vratar Sučević je loptu samo usporio, ali Franjo Tokić ju je ispred crte izbacio u polje. Nakon toga gosti su došli do prednosti u 35. minuti kada je Jukić ubacio loptu iz kuta s lijeve strane na drugu vratnicu gdje ju je dočekao Ivica Tokić i glavom pospremio u mrežu, a četiri minute kasnije do pogotka su došli i domaći kada je Knežić izveo slobodni udarac s ruba igrališta, s desne strane, u sredinu kaznenog prostora gdje ju je dočekao Puškić i iz prve skrenuo u mrežu. Do kraja prvog dijela još su jednom dobro pokušali gosti u 44. minuti, odnosno Todorović je dobro primio loptu i izborio se za prostor na rubu šesnaesterca, ali naciljao je ravno u naručje vratara Rončevića.

Na početku drugog dijela, u 56. minuti, domaći su došli i do prednosti kada je Gusić u prodoru po desnoj strani ušao u kazneni prostor gdje ga je nepropisno zaustavio Franjo Tokić, a sudac Gulan pokazao na bijelu točku odakle je precizan bio Marić, koji je sedam minuta kasnije upario žute kartone i morao napustiti igralište, ali ubrzo zatim, uz igrački deficit, domaći su u 68. minuti došli i do trećeg pogotka u brzoj akciji u kojoj je Perić na desnoj strani pronašao Gusića koji se sjurio u kazneni prostor i matirao vratara Sučevića. Nakon toga gosti su krenuli još odlučnije prema domaćim vratima i u 72. minuti Franjo Tokić je izveo udarac iz kuta s desne strane, a Križić je dočekao loptu na drugoj vratnici, ali završila je tik pokraj okvira. Zatim je u 77. minuti Ivišić pokušao iz slobodnog udarca, s 18 metara na lijevoj strani, ali vratar Rončević je ispod vratnice, iz dva pokušaja, izbacio loptu izvan igrališta. Ipak, u 82. minuti Jukić se u brzoj akciji po desnoj strani našao iza domaće obrane i uspješno poentirao pokraj domaćeg vratara za smanjenje rezultata koji se nije mijenjao do kraja, jer nakon još jednog pokušaja Ivišića iz „slobodnjaka“ u 87. minuti lopta je prohujala iznad vratnice.