hk petrinja-n

Hrvači Petrinje na korak do osvajanja naslova Premijer lige

SESVETSKI KRALJEVEC – U nastavku natjecanja, u 6. kolu Premijer lige, hrvači Petrinje gostovali su u Sesvetskom Kraljevcu kod istoimenih domaćina od kojih su bili bolji 6:4.

Sam tijek događanja na strunjači opisao je predsjednik Alen Pereković: „U prvom susretu, u najnižoj kategoriji, Juraj Zgurić nakon duže pauze od treniranja, te ozljede, ipak nije mogao do pobjede, dok je Filip Mikulić u kategoriji do 60 kg odlično taktički i tehnički odradio meč i izjednačio na 1:1. Nakon toga u zanimljivoj i neizvjesnoj borbi Dragan Vidović je tijesno poražen, ali je Kristijan Šimatić u četvrtoj borbi superiorno pobijedio i poravnao ukupan rezultat na 2:2. U sljedećem ogledu, Marko Mitrović, u borbi punoj bodova i preokreta, poražen je u zadnjim sekundama, dok je Pavel Puklavec u teškoj i fizički zahtjevnoj borbi izborio pobjedu. U najiščekivanijoj borbi dva reprezentativca, domaćeg Filipa Šačića, brončanog s Europskog prvenstva, te Karla Kodrića, brončanog sa Svjetskog prvenstva za mlađe seniore u fantastičnoj borbi pobjedu je odnio petrinjski hrvač. Već u sljedećoj borbi domaćini su izjednačili gdje je Vjekoslav Luburić bio bolji od Matea Kodrića. U kategoriji do 97 kg Martin Puklavec preokretom u drugoj rundi donio je prednost Petrinjcima, a u posljednjoj najtežoj kategoriji veteran Josip Matković protiv perspektivnog mladog Smetka potvrdio je ukupnu pobjedu, te tako doveo svoju momčad na mali korak do obrane naslova prvaka Premijer lige.“

Tehnički rezultati su:

55 kg Renato Osmanović – Juraj Zgurić 5:0 TUŠ (13:3)

60 kg Reno Šimunković – Filip Mikulić 0:4 TT (0:8)

63 kg Josip Blašković – Dragan Vidović 3:1 PB (9:2)

67 kg Matej Mihalić – Kristijan Šimatić 0:5 TUŠ (0:8)

72 kg Juraj Ivić – Marko Mitrović 3:1 PB (10:9)

77 kg Lovro Habek – Pavel Puklavec 0:4 TT (0:8)

82 kg Filip Šačić – Karlo Kodrić 1:3 PB (4:6)

87 kg Vjekoslav Luburić – Mateo Kodrić 4:0 TT (9:0)

97 kg Marko Anušić – Martin Puklavec 1:3 PB (6:9)

130kg Filip Smetko – Josip Matković 1:3 PB (1:5)

U nastavku natjecanja još slijedi domaći ogled u subotu 18.11.23. protiv Hrvatskog dragovoljca, dok bi 25.11.23. na gostovanju protiv Zagreba i teorijski mogli osigurati naslov prvaka. U prosincu još ostaje domaći meč protiv Vindije, te susret protiv Sesveta za zaključenje još jedne uspješne sezone, ali trener Vinko Kadečka zasigurno neće dozvoliti opuštanje i revijalne borbe već maksimalni pristup i pobjede do samog kraja.

Stoga, ne zaboravite, vidimo se u subotu, 18.11.23., od 18 sati, u sportskoj dvorani OŠ M.Lovraka, te pozivamo sve ljubitelja hrvanja na navijanje i druženje s prvacima!