Izbornik
SPK Varaždin 2023 (3)

Izvrsni rezultati petrinjskih plesačica i plesača u Varaždinu

Trofej grada Varaždina promotivni je naziv natjecanja u sportskim plesovima koja su se proteklog vikenda održala u Varaždinu, a na kojima su nastupili i članovi Sportskog plesnog kluba Petrinia.

Kroz dva dana održani su bodovni turnir, open natjecanje i 3. prednatjecanje KUP-a RH za sportske plesne parove. Petrinjske plesačice i plesači ponovno su bili u samom vrhu svih natjecanja i postigli su odlične rezultate.

Prvi dan (subota) na bodovnom turniru ostvareni su sljedeći rezultati:

• Lucija Knežević, „osnovci“, D1 kategorija: u latinsko-američkim plesovima osvojila je fantastično 3. mjesto, kada je od četvrtfinala i 19 natjecateljica došla do finala i okitila se brončanom medaljom, dok je u D2 kategoriji u standardnim plesovima bila odlična 7,
  • Sunčica Turković, „osnovci“, D3: i u latinsko-američkim plesovima i u standardnim plesovima odlično se predstavila u finalu natjecanja i osvojila 7. mjesto u LA i 5. mjesto u ST,
  • Una Grbeša, „osnovci“, D3: u obje discipline uvjerljivo je bila najbolja i osvojila prva mjesta i zlatne medalje,
  • Anes Marković, „osnovci“, u zahtjevnoj C kategoriji, također se okitila medaljama i u latinsko-američkim plesovima ponijela je brončanu medalju, dok je u standardnim plesovima bila odlična srebrna,
  • SPP Toma Svoboda – Lara Matijević, „osnovci“, C kvalit.kategorija, odličnim nastupom ulaze u finale natjecanja i u latinsko-američkim plesovima osvajaju brončanu medalju, dok su u standardnim plesovima bili odlični četvrti,
  • SPP Tihomir Baljak – Silvana Baljak, veterani II, C, u obje discipline odličan nastup i osvojili su prva mjesta i zlatne medalje.

U subotu je održano i „open“ natjecanje za sportske plesne parove i nastupili su petrinjski SPP Toma Svoboda – Lara Matijević, koji su osim u svojoj starosnoj kategoriji odmjerili snage i u starijoj kategoriji „mlađa mladež“ te, također, bili fantastični. U svojoj starosnoj kategoriji „osnovci“ ponovno su se okitili medaljom i to srebrnom osvojivši drugo mjesto u standardnim plesovima, dok su u latinsko-američkim plesovima bili 4. U starijoj kategoriji „mlađa mladež“ pokazali su da su dostojan protivnik starijim plesačima te iz polufinala ušli u finale i bili odlični 5.

Drugi dan (nedjelja) natjecanja održana su open natjecanja za pojedince i 3. prednatjecanje (kvalifikacije) za KUP RH. Na „open“ dijelu natjecanja u kategoriji „osnovci“ nastupile su tri članice SPK Petrinia i postigle sljedeće rezultate:

• Una Grbeša osvojila je odlično 2. mjesto i srebrnu medalju u latinsko-američkim plesovima i 4. u standardnim plesovima,
  • Anes Marković bila je izvrsna peta u obje discipline,
  • Sunčica Turković, također, u finalu natjecanja zauzela 7. mjesto u latinsko-američkim i 8. mjesto u standardnim plesovima.

U 3. dijelu kvalifikacija za KUP RH petrinjski sportski plesni parovi ponovno su bili u samom vrhu i potvrdili sudjelovanje u finalu KUP-a RH koje će se održati u Splitu 9. prosinca 2023. godine, jer su oba sportsko plesna para, dakle SPP Toma Svoboda – Lara Matijević kod „osnovaca“ i SPP Tihomir Baljak – Silvana Baljak „veterani II“ osvojili drugo mjesto i srebrne medalje u obje discipline.

*izvor i foto: Plesni klub Petrinia