ml-bi-n

Mladost bolja od Bistre

PETRINJA – U 13. kolu Treće nogometne lige – Centar nogometaši petrinjske Mladosti ugostili su momčad Bistre od koje su bili bolji 2:1.

Prvu dobru prigodu imali su domaći već u 4. minuti kada je Lovrić uputio dugu loptu prema gostujućoj zadnjoj liniji gdje se Đurić probio između dva gostujuća igrača i odlično pucao, ali je gostujući vratar Maglica refleksno reagirao i izbacio loptu izvan igrališta, a onda su u 8. minuti poentirali gosti i to iz kaznenog udarca kada je u pokušaju Kukecovog ubacivanja pred vrata lopta pogodila u ruku Handanovića i sudac Ljeljak pokazao je na bijelu točku s koje je Kukec bio precizan. U 11. minuti domaći su pokušali iz prekida, odnosno slobodnog udarca s 20 metara kojeg je izveo Lovrić, a lopta je „liznula“ gornju vratnicu i završila izvan igrališta, dok je isti igrač, dvije minute kasnije, ubacio dugu loptu pred gostujući šesnaesterac gdje ju je Miočinović spustio za Đurića koji je odmah pronašao nebranjeni dio mreže za poravnanje. Nakon toga, u 19. minuti, Kukec je s gostujuće strane pokušao dugim lob udarcem s 30 metara iskoristiti dublji izlazak u polje domaćeg vratara Gugeca, ali lopta je za malo preletjela preko vrata i onda je četiri minute kasnije izveo udarac iz kuta s desne strane ravno na petercu na nogu Marovića koji je iz prve poslao loptu u mrežu. Odmah zatim, u 26. minuti, domaći su još jednom zaprijetili kada je na 25 metara Handanović petom u prigodu izbacio Čajanija, ali gostujući vratar Maglica izbacio je loptu iz svog donjeg lijevog kuta, a još su si duplim pasom u gostujućem kaznenom prostoru priliku stvorili Čajani i Miočinović, međutim vratar Maglica je za djelić sekunde bio brži.

U drugom dijelu bilo je manje prigoda, a prvu su imali domaći u 47. minuti kada se Miočinović probio do rubne crte na desnoj strani i povratnom loptom pronašao Đurića koji ju je poslao pokraj vratnice, dok je u 69. minuti Lovrić izveo slobodni udarac s lijeve strane pred gostujuća vrata gdje je Alapić bio najviši u skoku, ali lopta je za malo preletjela vratnicu, a dvije minute kasnije za goste je pokušao i Kukec iz okreta s ruba kaznenog prostora, međutim lopta je završila u rukama vratara Gugeca i onda se u slijedećoj minuti promijenilo brojno stanje na terenu, naime nakon ulaska u igru na početku drugog poluvremena gostujući igrač Filip Mandić je u 58. minuti prvi puta „požutio“ i to ponovio u 72. što je pretvorio u „crveni“ i brojčano oslabio svoju momčad, ali rezultatski se do kraja nije ništa promijenilo.

MLADOST: Gugec, Knežević (46. Baniček), I.Šipuš, Lovrić, Handanović, Čajani (56. Alapić), Miočinović (56. Cerjak), Vučak, D.Šipuš (88. Dolovčak), Marović, Đurić (88. Pipalović). TRENER: Milan Matanović

BISTRA: Maglica, Brezec, Iskrić (46. Mandić), Nikšić (46. Kereša), Jakopić, Kukec, Bičanić, Mraković (89. Bingula), Ljubić, Lučak (68. Hlup), Lovrić. TRENER: Renato Jurčec

GAJ MAČE – ZAGOREC – odgođeno

Trenutni poredak je: 1. SEGESTA 29, 2. MAKSIMIR 26, 3. LUKAVEC 25, 4. GAJ MAČE (-1) 22, 5. DINAMO 22, 6. LUČKO 21, 7. VRAPČE 21, 8. TREŠNJEVKA 20, 9. KURILOVEC 19, 10. HAŠK 1903 18, 11. ZAGOREC (-1) 18, 12. BISTRA 16, 13. PONIKVE 16, 14. MLADOST 13, 15. ZELINA 12, 16. SAMOBOR 12, 17. SAVA STRMEC 11, 18. TONDACH 8 bodova.

U slijedećem, 14. kolu, u subotu, 11.11.2023., od 14.15 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će u Samoboru kod istoimenih domaćina.