mla-din-n

Mladost i Dinamo remizirali u golijadi

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 31.kolu Treće nogometne lige – Centar, ugostili su momčad Dinama iz Odranskog Obreža, a susret je okončan bez pobjednika 3:3.

Golijada je počela već u 4.minuti kada su domaći došli do prednosti u brzoj kontri koju je po lijevoj strani poveo Kožić i onda ubacio loptu pred gostujuća vrata gdje je natrčao Miočinović i pospremio je u mrežu. Odmah nakon toga, pet minuta kasnije, gosti su poravnali kada je Vučić iza domaće obrane na desnoj strani uposlio Bencetića koji je svladao domaćeg vratara Gugeca. U 15.minuti domaći su mogli doći do nove prednosti kada se Perić na rubu kaznenog prostora našao sam iza gostujuće obrane „oči u oči“ s vratarom Šolčićem koji je u padu uspio izbaciti loptu izvan igrališta, međutim četiri minute kasnije ipak su uspjeli poentirati s istim akterima kao i kod prvog pogotka, odnosno Kožić se na lijevoj strani uspio probiti do rubne crte kada je ubacio loptu do prve vratnice gdje se našao Miočinović i odmah je skrenuo u mrežu. Nakon toga, u 23.minuti, Kožić je još jednom pobjegao po lijevoj strani, ali za malo je promašio okvir vrata, dok su u 25.minuti priprijetili i gosti kada je unutar šesnaesterca Vučić s desne strane prebacio loptu na suprotnu gdje je Pršir na petercu samo podmetnuo nogu, ali prohujala je pokraj vratnice, a onda su u 30.minuti uspjeli poravnati iz kaznenog udarca kojem je prethodio sudar Vranića i Vučića, bez lopte, u kaznenom prostoru i na intervenciju pomoćnog suca Dejana Kupresa glavni sudac Mihael Milin pokazao je na bijelu točku s koje je precizan bio Ćorić. U 34.minuti Kožić je za domaće pokušao iz slobodnog udarca s 25 metara, ali gostujući vratar Šolčić uspio je izbaciti loptu iz svog donjeg lijevog kuta, dok je zato bio nemoćan u posljednjoj minuti prvog dijela kada je Kožić promijenio kut i lopta se našla u mreži za prednost domaćih 3:2.

U drugom dijelu prvi su priprijetili gosti u 57.minuti kada su unutar domaćeg kaznenog prostora dupli pas odigrali Ćorić i Vučić nakon čijeg je udarca vratar Gugec uspio loptu izbaciti, a onda su u 65.minuti došli i do trećeg poravnanja kada se Vučić s ruba kaznenog prostora na lijevoj strani odlučio na udarac, a lopta je kroz šumu nogu završila u suprotnom donjem kutu. U 78.minuti za goste je pokušao i Pierobon iznenadnim udarcem s 25 metara, ali vratar Gugec izbacio je loptu ispod vratnice, dok je za domaće, u 82.minuti, još jednom pokušao Kožić koji je nakon asistencije Hrnčevića u trku s 25 metara pucao za malo pokraj okvira i onda su minutu kasnije gosti izradili dobru prigodu kada se Vučić našao sam iza domaće obrane, prebacio vratara Gugeca, ali Marović je pred praznim vratima izbacio loptu u polje. Još su do kraja, u 86. i 90.minuti oba vratara bila uspješnija od protivničkih napadača, odnosno lopta je završila u njihovim naručjima nakon udaraca Ćorića i Kožića.

BISTRA – LUČKO

Trenutni poredak je: 1. KARLOVAC 1919 78, 2. MAKSIMIR 61, 3. VRAPČE 58, 4. LUČKO (-1) 55, 5. PONIKVE 50, 6. SAMOBOR (-1) 49, 7. SEGESTA 44, 8. TREŠNJEVKA (-1) 42, 9. GAJ MAČE (-1) 39, 10. SAVA STRMEC 38, 11. KURILOVEC 37, 12. HAŠK 1903 37, 13. MLADOST 36, 14. BISTRA (-1) 35, 15. DINAMO 34, 16. LUKAVEC (-1) 34, 17. RAVNICE 30, 18. VRBOVEC 21 bod.

U slijedećem, 32.kolu, u subotu, 20.05.2023., od 17.30 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će u Zagrebu kod momčadi HAŠK-a 1903.